Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda na Jasnej Górze. Rzecznik prezydenta o procedurach

Kilkadziesiąt minut po tym jak w Polsce ogłoszono kolejne przypadki i zgony osób z COVID-19, media obiegły zdjęcia z Jasnej Góry. Widać na nich, jak prezydent Andrzej Duda uczestniczy w wieczornym Apelu Jasnogórskim. Niektórzy dziennikarze dopatrzyli się możliwego złamania rozporządzenia ministra zdrowia. - Zachowaliśmy wszystkie procedury - mówi WP Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta.

Share
Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda na Jasnej Górze. Rzecznik prezydenta o procedurach
Źródło: twitter.com/JasnaGoraNews
d1df5fz

Na zdjęciach udostępnionych przez Telewizję Trwam, a także oficjalny profil na Twitterze opactwa na Jasnej Górze widać, jak Andrzejowi Dudzie w Apelu Jasnogórskim towarzyszą funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, a także prezydencki minister Adam Kwiatkowski. W nabożeństwie bierze udział także co najmniej czterech braci z zakonu, biskup prowadzący apel oraz ksiądz.

"Prezydent pojechał na Jasną Górę modlić się przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej i nie przestrzega rozporządzenia Ministra Zdrowia. W kaplicy jest co najmniej 10 osób. Zły przykład" - napisał na Twitterze reporter RMF.

Od początku wybuchu pandemii na Jasnej Górze tradycyjne nabożeństwo Apel Jasnogórski o godz. 21 odbywa się w intencji Ojczyzny i rodaków rozsianych na świecie. Podczas modlitwy śpiewane są także suplikacje (katolicka pieśń błagalna).

d1df5fz

Andrzej Duda na Jasnej Górze. Rzecznik prezydenta o procedurach

Nawet jeśli podczas wizyty prezydenta w Częstochowie nie złamano prawa, to zasadne wydają się pytania o to, czy konieczne było wykorzystanie maksymalnych wskazań liczby osób z rozporządzenia w przypadku funkcjonariuszy SOP oraz o to, czy konieczna była tak liczna reprezentacja duchownych.

- Służba Ochrony Państwa zawsze sama podejmuje decyzje dotyczące ich pracy. Nigdy nie ingerujemy w te ustalenia - mówi Wirtualnej Polsce rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. - Dopełniliśmy wszystkich procedur i zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego - zaznacza.

- Zawsze staramy się podejmować kroki adekwatne do sytuacji - dodaje rzecznik.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Pokaż, że Twój #GłosMaMoc - dołącz do wydarzenia #wyboryWPolsce >>

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d1df5fz

Podziel się opinią

Share
d1df5fz
d1df5fz
Więcej tematów