Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Lekarz zareagował na słowa Jacka Sasina. Wicepremier odpowiedział

Jacek Sasin mówił, że problemem w walce z koronawirusem jest m.in. zaangażowanie części personelu medycznego. W reakcji na te słowa lekarz Aleksander Biesiada wrzucił zdjęcie swojego nienaruszonego śniadania. "Widać, że traktuje pan swój zawód, jako misję" - komentuje polityk.

Share
Koronawirus w Polsce. Lekarz zareagował na słowa Jacka Sasina. Wicepremier odpowiedział
Koronawirus w Polsce. Lekarz zareagował na słowa Jacka Sasina. Wicepremier odpowiedziałŹródło: Getty Images, Fot: Adam Jankowski
d2qzkqs

Wszystko zaczęło się od wypowiedzi Jacka Sasina w Radiowej Jedynce. Wicepremier uspokajał, że Polska jest dobrze zabezpieczona w walce z koronawirusem. Przyznał jednak, że istnieją pewne problemy. Wśród nich ma być "zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy i brak woli części środowiska". Polityk podkreślił, że większość wykonuje swoje obowiązku sumiennie, ale zdarzają się osoby, które się boją, co jest niedopuszczalne w tym zawodzie.

Koronawirus. Polska. Jacek Sasin o zaangażowaniu personelu medycznego. Lekarz odpowiada

Słowa Sasina wywołały burzę w środowisku lekarskim. Zareagował m.in. Aleksander Biesiada. Lekarz zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie swojego nienaruszonego śniadania. Wpis został umieszczony chwilę przed godziną 18. Na fotografii widać nietkniętą bułkę zawiniętą w papier. "To tak w kontekście mojego zaangażowania i dzisiejszej wypowiedzi pana ministra" - skomentował medyk, oznaczając polityka.

d2qzkqs

Wicepremier postanowił odnieść się do zdjęcia. "Widać, że traktuje pan swój zawód w kategorii misji. Powtórzę - wielki szacunek dla lekarzy za poświęcenie w walce z COVID-19. Jako Polacy jesteśmy ogromnie wdzięczni za takie zaangażowanie" - napisał Sasin. Polityk bronił też swojej wypowiedzi. Przywołał dane z woj. opolskiego, gdzie ok. 95 proc. lekarzy nie stawia się na wezwanie wojewody do walki z epidemią.

Koronawirus w Polsce. Katarzyna Lubnauer o słowach Sasina: szybko obrażacie kolejnych Polaków

"Czy mamy udawać, że jest to w porządku względem pacjentów i tej części medyków, która heroicznie walczy z koronawirusem?" - pyta minister. Głos zabrała również Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej. "Za późno. Tamte słowa już padły. Tak jak słowa Pana kolegi o nauczycielach. Szybko obrażacie kolejnych Polaków" - napisała posłanka, odnosząc się do słów Łukasza Schreibera.

Jarosław Kaczyński bez maseczki. Jest reakcja polityka Porozumienia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2qzkqs

Podziel się opinią

Share
d2qzkqs
d2qzkqs
Więcej tematów