Trwa ładowanie...
d1s9rv9

Koalicja Obywatelska inauguruje kampanię samorządową

Ruszyła konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej. Oprócz Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej udział w niej ma Inicjatywa Polska z Barbarą Nowacką na czele. Adrian Glinka i Jakub Hartwich, których znamy z protestu niepełnosprawnych w Sejmie, na konwencji Koalicji Obywatelskiej zapowiedzieli start w wyborach samorządowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koalicja Obywatelska inauguruje kampanię samorządową
(Twitter)
d1s9rv9

Platforma Obywatelska i Nowoczesna wystartowały z konwencją wyborczą. Prezentują swoje hasło wyborcze i strategię walki o samorządy.

- Marzeniem Polaków jest szczęśliwa i normalna Polska, to dla nas drogowskaz - powiedział Grzegorz Schetyna. - Nasi przeciwnicy z PiS nie idą do tych wyborów, żeby przejąć samorządy, ale żeby samorządy zniszczyć - grzmiał.

Schetyna przedstawił sześć podstawowych punktów programu wyborczego:

d1s9rv9

- Szkoła równych szans, przyjazna dzieciom i rodzinie. - Obiecuję, że zlikwidujemy ciężkie tornistry, bo dziecko będzie odrabiać prace domowe w szkole - zapewnił Schetyna, prezentując program.

- Bezpłatny bilet na komunikację miejską dla dzieci i uczącej się młodzieży. - To pomoże zniwelować różnice m.in . w dostępie do edukacji - mówił.

- Pomoc polskim seniorom. Zapewnił, że w każdym mieście i w każdej gminie będą ośrodki opieki społecznej dla osób starszych.

- Walka ze smogiem i powstrzymanie importu śmieci do Polski

d1s9rv9

- Dokończenie projektu "schetynówek" i "orlików"

- Koniec "dublowania" urzędów wojewody i marszałka województwa.

Grzegorz Schetyna oczywiście mocno uderzał w PiS. - PiS musiało podziękować za taśmy Falenty, za podsłuchy, które uderzyły w polskie państwo i polski rząd, zatem pod rządami tej partii, w samym tylko 2017 roku, import rosyjskiego węgla do Polski wzrósł o ponad połowę - mówił.

d1s9rv9

Po przemowie Schetyny z sali było słychać: "PiS na śmietnik".

Lubnauer: ten rząd obalą kobiety

Po Grzegorzu Schetynie na scenę weszła Katarzyna Lubnauer. - Stawka tych wyborów jest bardzo wysoka. Tą stawką jest przyszłość Polski - mówiła. - Te wybory wygrają kobiety - zapowiedziała. - Kobiety i dziewczyny. Zmieńcie Polskę na lepsze. Zabierzcie swoich mężów, braci i synów, bo każdy głos jest ważny. Stawką tych wyborów jest Polska. Polska ma przyszłość. Wybierzmy ją - namawiała z mównicy.

Barbara Nowacka: przez Polskę i Europę przetacza się fala populizmu

- Przez Polskę i Europę przetacza się fala populizmu, która w swojej retoryce zaczyna przypominać dawne, brunatne czasy - mówiła po Katarzynie Lubnauer Barbara Nowacka. - Wolność sumienia, wyznania i świeckość państwa muszą być praktyką, a nie tylko teorią - podkreśliła.

d1s9rv9

Dodała, że "te 6 podstawowych punktów, które będziemy realizować w samorządach, stanowią dobrą podstawę do dalszego budowania Polski otwartej i niezależnej".

Na scenie pojawili się także Adrian Glinka i Jakub Hartwich, których znamy z protestu niepełnosprawnych w Sejmie. Zapowiedzieli, że wystartują do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.

Komentarze w sieci

Internet oczywiście szybko reaguje na konwencję.

d1s9rv9

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tragedia w Szaflarach. Zobacz jak wyglądał eksperyment procesowy

d1s9rv9

Podziel się opinią

Share

d1s9rv9

d1s9rv9
Więcej tematów