Trwa ładowanie...
d4bx5rv
11-11-2015 18:03

Jarosław Kaczyński: państwo jest w fatalnym stanie, musimy odbudować jego siłę

Dziś państwo jest w fatalnym stanie, musimy odbudować jego siłę. (...) Musimy się obronić przed zewnętrznymi atakami na nasze podstawowe wartości, na rodzinę - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, który uczestniczy w obchodach Święta Niepodległości w Krakowie.

d4bx5rv
d4bx5rv

Jarosław Kaczyński i kandydatka na premiera Beata Szydło uczestniczą w zorganizowanych przez PiS obchodach Święta Niepodległości w Krakowie. Po mszy w katedrze wawelskiej politycy złożyli kwiaty przy sarkofagu marszałka Józefa Piłsudskiego, a także pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

Wcześniej politycy PiS uczestniczyli w Mszy Świętej odprawionej w katedrze na Wawelu przed konfesją św. Stanisława.

Biskup Jan Szkodoń, odwołując się do Ewangelii, mówił w homilii że "człowiek przez całe życie uczy się mądrości". - Wielu będzie Wam dziękować, wielu zapewne otrzyma dar nowego, lepszego życia. Będą i tacy, którzy będą krytykować, osłabiać, dzielić. I tak jak wiele razy doświadczaliśmy, tak i będzie się trzeba z tym liczyć także w przyszłości. Potrzebna będzie wielka odwaga, ale jeszcze bardziej potrzeba będzie wielka pokora - powiedział bp Szkodoń.

d4bx5rv

W homilii biskup przywołał wystąpienie Jana Pawła II z jego pierwszej pielgrzymki do Polski na krakowskich Błoniach, w którym Ojciec Święty mówił: "proszę Was, byście jeszcze raz przyjęli to dziedzictwo duchowe, któremu na imię Polska, z wiarą, nadzieją i miłością"

Przypomniał też słowa papieża wypowiedziane w parlamencie w 1999 roku: "Wykonywanie władzy politycznej, czy to we wspólnocie, czy to w instytucjach reprezentujących państwo, powinno być ofiarną służbą człowiekowi i społeczeństwu, nie zaś szukaniem własnych czy grupowych korzyści z pominięciem dobra wspólnego całego narodu" oraz "Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm".

W uroczystościach biorą udział działacze i parlamentarzyści PiS, a także przyszli ministrowie nowego rządu m.in. Andrzej Adamczyk, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, Adam Lipiński, marszałek Marek Kuchciński. Członkowie nowego rządu na Wawelu zostali powitani oklaskami.

d4bx5rv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bx5rv
Więcej tematów