Trwa ładowanie...
d33hrsw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Janusz Piechociński: w poniedziałek udaję się na konsultacje do prezydenta

Szef PSL Janusz Piechociński powiedział, że w poniedziałek został zaproszony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego na konsultacje ws. kandydatury na nowego premiera. Dodał, że bez względu na to, kto nim zostanie, ludowcy nie chcą wymieniać swoich ministrów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński
Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński (PAP, Fot: Grzegorz Momot)
d33hrsw

Pytany o ocenę popartej w środę przez zarząd PO kandydatury marszałek sejmu Ewy Kopacz, szef PSL odmówił komentarza. - Zostałem zaproszony na konsultacje. Po nich przedstawię swoją ocenę - dodał.

Zaznaczył, że w mediach jest sporo spekulacji, plotek na temat rzekomego rozdźwięku między prezydentem i premierem w ocenie Kopacz, jako kandydatki na szefa rządu. - Poważni politycy nie powinni ulegać emocjom - dodał.

Pytany, czy przy okazji zmian w rządzie może dojść do wymiany ministrów PSL, odpowiedział, że bez względu na to, kto zostanie premierem, ludowcy będą rekomendowali, by ich ministrowie - rolnictwa Marek Sawicki i pracy Władysław Kosiniak-Kamysz - pozostali na swoich stanowiskach.

d33hrsw

Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że premier złoży dymisję prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Jak dodała, Tusk czeka na powrót Komorowskiego ze szczytu NATO w Newport (dwudniowy szczyt kończy się w piątek).

Ostateczną decyzję ws. desygnowania nowego premiera podejmie Komorowski. Kopacz ma też przejąć władzę w partii po rezygnacji premiera Tuska.

Prezydent, pytany o rekomendację zarządu PO ws. kandydatury Kopacz powiedział, że ta decyzja nie jest dla niego wiążąca. - Prezydent jest w tym zakresie zupełnie nieskrępowany, decyduje o tym konstytucja - podkreślił.

Zmiana na stanowisku premiera jest konieczna po wyborze Tuska na szefa Rady Europejskiej. Urząd ma objąć 1 grudnia.

d33hrsw

Podziel się opinią

Share

d33hrsw

d33hrsw
Więcej tematów