Trwa ładowanie...
04-09-2014 13:30

Janusz Piechociński: w poniedziałek udaję się na konsultacje do prezydenta

Szef PSL Janusz Piechociński powiedział, że w poniedziałek został zaproszony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego na konsultacje ws. kandydatury na nowego premiera. Dodał, że bez względu na to, kto nim zostanie, ludowcy nie chcą wymieniać swoich ministrów.

Janusz Piechociński: w poniedziałek udaję się na konsultacje do prezydentaŹródło: PAP, fot: Grzegorz Momot
d84774w
d84774w

Pytany o ocenę popartej w środę przez zarząd PO kandydatury marszałek sejmu Ewy Kopacz, szef PSL odmówił komentarza. - Zostałem zaproszony na konsultacje. Po nich przedstawię swoją ocenę - dodał.

Zaznaczył, że w mediach jest sporo spekulacji, plotek na temat rzekomego rozdźwięku między prezydentem i premierem w ocenie Kopacz, jako kandydatki na szefa rządu. - Poważni politycy nie powinni ulegać emocjom - dodał.

Pytany, czy przy okazji zmian w rządzie może dojść do wymiany ministrów PSL, odpowiedział, że bez względu na to, kto zostanie premierem, ludowcy będą rekomendowali, by ich ministrowie - rolnictwa Marek Sawicki i pracy Władysław Kosiniak-Kamysz - pozostali na swoich stanowiskach.

Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że premier złoży dymisję prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Jak dodała, Tusk czeka na powrót Komorowskiego ze szczytu NATO w Newport (dwudniowy szczyt kończy się w piątek).

d84774w

Ostateczną decyzję ws. desygnowania nowego premiera podejmie Komorowski. Kopacz ma też przejąć władzę w partii po rezygnacji premiera Tuska.

Prezydent, pytany o rekomendację zarządu PO ws. kandydatury Kopacz powiedział, że ta decyzja nie jest dla niego wiążąca. - Prezydent jest w tym zakresie zupełnie nieskrępowany, decyduje o tym konstytucja - podkreślił.

Zmiana na stanowisku premiera jest konieczna po wyborze Tuska na szefa Rady Europejskiej. Urząd ma objąć 1 grudnia.

d84774w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d84774w
Więcej tematów