Trwa ładowanie...
d3msmza

Fundacja córki Macierewicza z państwowymi dotacjami. Za PiS jej przychody wzrosły kilkukrotnie

Córka Antoniego Macierewicza Aleksandra Wesołowska prowadzi fundację Bank Mleka Kobiecego. Odkąd u władzy jest PiS, przychody organizacji znacząco wzrosły. Z 45 tys. zł w 2013 r. do niemal pół miliona w 2017.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Córka Antoniego Macierewicza Aleksandra Wesołowska
Córka Antoniego Macierewicza Aleksandra Wesołowska (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d3msmza

Fundacja Wesołowskiej promuje karmienie piersią. Swoją działalność rozpoczęła w 2013 r. Wówczas przychody organizacji sięgnęły 45 tys. zł. Rok później było to 89 tys. zł, a w 2015 r. 137 tys. zł. Dużego przyspieszenia fundacja dostała, odkąd u władzy znajduje się PiS.

W 2016 r. fundacja córki Macierewicza zaczęła otrzymywać wsparcie od PZU – spółki z udziałem Skarbu Państwa. Jak wynika ze sprawozdania finansowego, organizacja otrzymała wówczas od ubezpieczyciela 100 tys. zł dotacji. Kolejne 398 tys. zł przekazano w ramach projektu Laktotech, który finansuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. 12,2 tys. to dotacja warszawskiego Urzędu Miasta.

W 2017 r. dotacja firmy ubezpieczeniowej wzrosła do 120 tys. zł. Z projektu Laktotech fundacja otrzymała 292,7 tys. zł. Ministerstwo Zdrowia dołożyło 44,9 tys. zł w ramach zadania: "Promowanie inicjatyw dotyczących prawidłowego żywienia noworodków". W tym roku warszawski ratusz nie przyznał Wesołowskiej żadnych pieniędzy. Organizacja zebrała 4,1 tys. zł z 1 proc. i otrzymała darowizny sięgające 1,6 tys. zł. Przychody fundacji sięgnęły wówczas 463,9 tys. zł.

d3msmza

Dr Aleksandra Wesołowska w ramach swojej fundacji promuje karmienie piersią. Niechętnie rozmawia o sprawach finansowych.Nie odpowiedziała na nasze prośby o komentarz. - Ja się tą sprawą zajmuję od 12 lat, z Ministerstwem Zdrowia współpracuję niezależnie, bez względu na to, jaka aktualnie ekipa rządzi. Myślę, że nie ma co tego łączyć – mówiła Wirtualnej Polsce, gdy otrzymała jedną z dotacji.

Organizacja córki Antoniego Macierewicza przygotowała m.in. ogólnopolski program "Mleko mamy dla wcześniaka". Umożliwia on przekazywanie mleka kobiecego matkom, które nie mogą karmić swoich nowo narodzonych dzieci.

Pod koniec 2018 r. wicepremier i minister nauki przyznał dr Wesołowskiej wyróżnienia za wybitne osiągnięcia naukowe w kategorii "badania na rzecz społeczeństwa". W uzasadnieniu czytamy, że dr Aleksandra Wesołowska pracuje w Klinice Neonatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jej zainteresowania badawcze skupiają się wokół dostosowania składu i ilości mleka kobiecego do indywidualnych potrzeb chorych noworodków.

d3msmza

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Dramatyczne sceny podczas Finału WOŚP w Gdańsku. Prezydent Adamowicz zaatakowany przez nożownika (uwaga: drastyczne sceny)

d3msmza

Podziel się opinią

Share
d3msmza
d3msmza
Więcej tematów