Trwa ładowanie...

Francja. Nowe restrykcje dla podróżujących z kilku krajów Europy

Francja ogłosiła w sobotę, że pasażerowie przylatujący do tego kraju z pięciu wyszczególnionych państw Europy będą musieli poddać się testowi na koronawirusa. Przy przekraczaniu granicy muszą okazać wynik badania, które zostało przeprowadzone co najmniej 24 godziny przed podróżą - tak wynika z rządowego komunikatu.

Share
Są nowe zasady dla podróżujących do Francji z kilku krajów Europy / Zdjęcie ilustracyjne Są nowe zasady dla podróżujących do Francji z kilku krajów Europy / Zdjęcie ilustracyjne Źródło: Flickr
d2aev1y

"Podróżni przybywający do Francji z Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Cypru i Grecji są zobowiązani do przedstawienia wyników testu na obecność koronawirusa przeprowadzonego na co najmniej 24 godziny przed podróżą" - ogłosił w sobotę francuski rząd. Dotychczas zarządzenie to obowiązywało obywateli wymienionych państw do okazania wyników testu przeprowadzonego co najmniej 72 godziny przed przekroczeniem granicy. W przypadku Brytyjczyków odstęp czasowy musiał wynieść minimalnie 48 godzin.

Komunikat został przesłany przez premiera Francji Jean Castexa. Podkreślono w nim, że zasada nie obowiązuje oczywiście podróżnych, którzy są w pełni zaszczepieni.

Francja. Nowe zasady dla podróżujących z kilku krajów Europy

"Jednocześnie, z uwagi na fakt, że szczepionki potwierdziły swą skuteczność wobec koronawirusa, w tym także w odniesieniu do wariantu Delta, wprowadzane ograniczenia nie rozciągają się na osoby, które przeszły pełny cykl szczepień preparatami uznawanymi przez Europejską Agencję Leków (Pfizer, Moderna, AstraZeneca i Janssen) niezależnie od kraju przyjazdu" - napisano.

Zobacz też: Czy Polska powinna iść śladem Francji i Grecji?

Osoby w pełni zaszczepione - w rozumieniu francuskich władz - to takie, które przyjęły drugą dawkę szczepionki siedem dni przed podróżą. W przypadku ozdrowieńców z COVID-19 otrzymanie drugiej dawki preparatu powinno odbyć się co najmniej dwa tygodnie przed wyjazdem. W przypadku szczepienia jednodawką szczepionką Johnson & Johnson, iniekcja musi zostać przeprowadzona co najmniej na 28 dni przed podróżą. Z kolei produkowana w Indiach szczepionka Covishield, która jest od niedawna uznawana przez agencję EMA, wymaga przedstawienia specjalnego certyfikatu szczepienia.

d2aev1y

Koronawirus we Francji. Wariant Delta

W pierwszych dwóch tygodniach lipca odnotowano we Francji 55 376 zakażeń. W tym samym czasie w Hiszpanii zarejestrowano 266 354 zakażenia, w Portugalii - 39 305, a w Grecji - 29 035. Większość francuskich zakażeń z ostatniego okresu to infekcje wariantem Delta - podkreśla AFP.

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2aev1y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aev1y
Więcej tematów