Trwa ładowanie...

Finał WOŚP 2020 Gdańsk. Zobacz program wydarzeń

Finał WOŚP w Gdańsku już w niedzielę 12 stycznia. Sprawdź, kiedy zaczyna się główny koncert i kto na nim wystąpi. Wydarzenia podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Share
Finał WOŚP 2020 Gdańsk. Zobacz program wydarzeń
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Krzysztof Cwik
d2bgazx

Finał WOŚP 2020 w Gdańsku będzie szczególny. Jego hasło brzmi "Gdańsk dzieli się dobrem". Mija rok od tragicznej śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. Ponad 1200 wolontariuszy w 20 sztabach będzie walczyć o jak najlepszy wynik kwesty WOŚP w stolicy Pomorza. Zobacz, jakie wydarzenia odbędą się w Gdańsku w ramach zbiórki na rzecz WOŚP.

Finał WOŚP w Gdańsku. Atrakcje 12 stycznia

28. finał WOŚP w SP 79, ul. Kołobrzeska 49, godzina 11:00-16:00

Zabawa z WOŚP w Szkole Podstawowej nr 79 zacznie się o 11. Przez cały czas można zajrzeć na pchli targ, a do wyczerpania zapasów nabyć słodkie i słone przekąski. O 11:30 zacznie się pokazowa lekcja jogi dla dzieci i rodziców – żeby wziąć udział, trzeba mieć luźny strój i karimatę. Około 14:00 rozpocznie się charytatywna licytacja. Uczestników czeka wiele innych atrakcji. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na cele 28. Finału WOŚP.

d2bgazx

Kujemy serduszka dla WOŚP, Kuźnia Wodna w Oliwie – Muzeum Gdańska, ul. Bytowska 1, godzina 12:00-18:00

W Kuźni Wodnej kowale będą kuć serduszka WOŚP w zamian za datki. Imprezę uświetnią żołnierze z Garnizonu Gdańskiego, a Stajnia Dragon zaoferuje przejażdżkę konną. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na cele 28. Finału WOŚP.

SP 86 Gra Dla WOŚP, ul. Wielkopolska 20, godzina 14:00-17:00

Szkoła Podstawowa nr 86 stanie się lokalnym sercem WOŚP. W dolnym holu szkoły możemy wraz z dziećmi wziąć udział w loterii, karaoke i grach planszowych, zmierzyć się z grami logicznymi i robotami, obejrzeć przedstawienie mitologiczne, porobić zwierzęta z balonów i konstrukcje z klocków. Wolontariusze będą zbierać datki w szkole i okolicznych dzielnicach. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na cele 28. Finału WOŚP.

Finał WOŚP 2020 w Gdańsku. Plan głównej imprezy

Główna impreza WOŚP w Gdańsku zacznie się o 16:00 na terenie przy Europejskim Centrum Solidarności. Na uczestników czekają licytacje, pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej, stowarzyszenie kucharzy polskich Gdańsk, bezpłatne badania krwi, krwiobusy, w których można zostać honorowym dawcą krwi, foodtrucki i wiele innych atrakcji.

O 16:00 startuje koncert WOŚP. Wystąpią:

  • 16:00 Varius Manx & Kasia Stankiewicz
  • 16:20 Pectus
  • 16:40 Zuza Jabłońska
  • 17:05 Natalia Capelik-Muianga
  • 17:15 KOMBI
  • 17:40 AudioFeels
  • 17:55 Lipali
  • 18:25 Sound'n'Grace
  • 18:50 Voo Voo
  • 19:30 Wspomnienie Prezydenta Pawła Adamowicza i Światełko do nieba. Około godziny 19:47 ze sceną gdańską połączy się studio główne 28. Finału WOŚP w Warszawie, by uczcić pamięć tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. Jerzy Owsiak ujawni, ile sprzętu medycznego udało się kupić dzięki przeprowadzonej rok temu dodatkowej akcji "Ostatnia puszka Prezydenta Adamowicza”.

Jako ostatni, około 20:10, wystąpi Organek.

d2bgazx

Organizator zastrzega, że podane godziny występów są przybliżone i mogą ulec zmianie z niezależnych przyczyn.

Finał WOŚP w Gdańsku. Rocznica śmierci Pawła Adamowicza

13 stycznia 2019 roku, podczas kulminacji finału WOŚP w Gdańsku, Światełka do nieba, miał miejsce atak na prezydenta miasta, Pawła Adamowicza. 27-letni recydywista ranił go nożem na scenie finału WOŚP. Paweł Adamowicz zmarł następnego dnia w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Sprawa wstrząsnęła całą Polską. Pod wpływem zbrodni Jerzy Owsiak ustąpił ze stanowiska szefa Fundacji WOŚP, ale po kilku dniach wrócił na to stanowisko. Niedawno prokuratura poinformowała o przedłużeniu śledztwa w sprawie zabójstwa.

Zobacz też: "Klaudia Jachira to posłanka, tak?". Jarosław Sellin zaskoczył dziennikarza

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bgazx

Podziel się opinią

Share
d2bgazx
d2bgazx
Więcej tematów