Trwa ładowanie...
d2ymjo1

Dwie osoby ranne po zderzeniu ciężarówki z samochodem osobowym na autostradzie A2

Rano na autostradzie A2 w okolicach Nowego Tomyśla kierowca toyoty uderzył w jadącego przed nim tira. W wyniku wypadku ranne zostały osoby jadące samochodem osobowym: kierowca i pasażer.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwie osoby ranne po zderzeniu ciężarówki z samochodem osobowym na autostradzie A2
(WP, Fot: Łukasz Sobieralski)
d2ymjo1

Do zdarzenia doszło około godz. 8 na 121 kilometrze autostrady, na odcinku pomiędzy węzłami Buk i Nowy Tomyśl w kierunku na Świecko.

- Kierujący samochodem osobowym marki Toyota wjechał w tył naczepy samochodu ciężarowego. Prawdopodobnie kierowca zasnął, ale to wyjaśni policyjne śledztwo – relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską Andrzej Łaciński, oficer prasowy nowotomyskiej straży pożarnej.

Toyota uderzyła w barierkę. Znajdujący się w środku pasażer opuścił rozbite auto o własnych siłach. W przypadku kierowcy okazało się to niemożliwe.

d2ymjo1

- Strażacy, aby go wydostać, musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Rannego kierowcę zabrał do szpitala w Nowym Tomyślu śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – mówi Łaciński.

Do tego samego szpitala zabrano także lżej rannego pasażera. Wypadek spowodował zablokowanie autostrady w kierunku na Świecko.

Co ciekawe, niemal w tym samym miejscu, ale na drugiej nitce autostrady w kierunku Poznania, dwie godziny wcześniej doszło do innego bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Około godz. 6 ciężarówka uderzyła w barierkę. Kierowcy nic się nie stało, ale z ciężarówki wyciekało paliwo, przez co musiano wstrzymać ruch.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2ymjo1

Podziel się opinią

Share
d2ymjo1
d2ymjo1
Więcej tematów