Trwa ładowanie...

"Niestety musimy być zacofani". Kard. Nycz mówił o aborcji

- Nie możemy godzić się pójść drogą, która dla Chrystusa jest nie do przyjęcia - powiedział do osób konsekrowanych metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, nawiązując do kwestii aborcji.

Kard. Kazimierz NyczKard. Kazimierz NyczŹródło: PAP, fot: Piotr Nowak
d4e1t1w
d4e1t1w

Zgodnie z decyzją Jana Pawła II, od 1997 r. przypadające 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji w archikatedrze warszawskiej św. Jana Chrzciciela osoby poświęcone Bogu zgromadziły się w piątek na mszy św., aby odnowić śluby i przyrzeczenia. Poprzedziła ją modlitwa w kościele sióstr wizytek na Krakowskim Przedmieściu, gdzie osoby konsekrowane odmówiły "Koronkę do miłosierdzia Bożego". Potem przeszły procesyjnie do archikatedry warszawskiej.

Kardynał Kazimierz Nycz o aborcji

- Papież wybrał ten dzień, aby każdy i każda z was odnawiając śluby zakonne powrócił niejako do źródła, którym były pierwsze śluby czasowe i te wieczyste, aby każdy z was mógł dziś na nowo przemyśleć, odświeżyć to, co było u początku życia konsekrowanego każdego z was - powiedział w homilii metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, który przewodniczył eucharystii..

Metropolita warszawski podziękował konsekrowanym za ich obecność i służbę w Kościele katolickim w Polsce, szczególnie w Kościele warszawskim. Zaznaczył, że ofiarowania Jezusa Chrystusa w Świątyni Jerozolimskiej jest wzorem każdego ofiarowania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jasny sygnał dla Dudy. "Z szantażystami się nie negocjuje"

- W sercach tych, którzy ofiarowują, ożywa na nowo, że każde dziecko, nie tylko Jezus Chrystus - jest darem Boga. On w swojej miłości ma do niego prawo, dlatego człowiek dziękuje Bogu, że dziecko stało się darem dla jego rodziny i wielkim zadaniem - powiedział hierarcha.

d4e1t1w

- Życie osób konsekrowanych jest przykładem jak oddać się Bogu i nie wymawiać Mu tego daru; jest wzorem jak trwać w tej ofierze - powiedział kard. Nycz. Jak dodał, takie życie pokazuje nam również jak daleko dziś odeszliśmy od tego życie jest darem Boga.

Metropolita warszawski nawiązał także do kwestii aborcji.

- Kiedy słyszymy dziś, że prawo do aborcji jest prawem człowieka; kiedy słyszymy, że standardem nowoczesności jest możliwość przerywania ludzkiego życia, czyli jakieś prawo na życzenie, to my - chrześcijanie musimy sobie powiedzieć, że jeżeli to jest ideałem, do którego współczesny świat dąży, to my musimy niestety w tym punkcie być zacofani - oświadczył kard. Nycz.

Jak zaznaczył, "nie możemy godzić się na pójście drogą, która dla Chrystusa jest nie do przyjęcia".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4e1t1w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e1t1w
Więcej tematów