Trwa ładowanie...
d2z1t1z

Czeski przedsiębiorcza zapłaci grzywnę za zakaz wstępu Rosjan do hotelu

Właściciel hotelu w Ostrawie, który w proteście przeciwko polityce Rosji wobec Ukrainy przestał przyjmować Rosjan, dopuścił się dyskryminacji i musi zapłacić (w przeliczeniu) 1,8 tys. euro grzywny - orzekła czeska Inspekcja Handlowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czeski przedsiębiorcza zapłaci grzywnę za zakaz wstępu Rosjan do hotelu
(AFP, Fot: Anatolii Stepanov)
d2z1t1z

Tomasz Krczmar chciał w taki sposób zaprotestować przeciwko aneksji Krymu przez Rosję. Po fali krytyki, jaką wywołało jego działanie, złagodził nieco swe "sankcje" wobec Rosjan - znów zaczął ich wpuszczać do swego hotelu, ale tylko pod warunkiem, że oświadczą na piśmie, iż potępiają aneksję Krymu.

Nie wystarczyło to Inspekcji Handlowej. Hotelarz nie wyklucza skierowania sprawy do sądu.

Restauracja w Sopocie

d2z1t1z

Sprawa o podobnym charakterze miała również miejsce w Polsce tuż po tym, jak doszło do naruszenia wschodniej granicy Ukrainy. "Nie obsługujemy Rosjan" - kartkę z takim napisem można zobaczyć na drzwiach sopockiej restauracji Piaskownica, która mieści się tuż przy plaży. W ten sposób właściciel jednej z sopockiej restauracji mieszczących się przy plaży wyraża swoje przekonania polityczne.

Restaurator zapytany wówczas dlaczego swój protest kieruje przeciwko zwykłym obywatelom odpowiada bez wahania i zająknięcia. - Działam w ten sposób, ponieważ rosyjskie społeczeństwo nie robi nic, aby zatrzymać Putina. W związku z czym jest współodpowiedzialne za to co dzieje się na Ukrainie. Nie ma żadnych protestów, zachowują się pasywnie - mówił.

Czytaj więcej o sopockim restauratorze.

Źródła: PAP, WP.PL

d2z1t1z

Podziel się opinią

Share

d2z1t1z

d2z1t1z
Więcej tematów