Co Polacy myślą o Nawrockim? "Nie znam człowieka"
Karol Nawrocki w przyszłym roku powalczy o prezydenturę, jako kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość. Co Polacy myślą o prezesie IPN? Jak się okazuje, niektórzy w ogóle go nie kojarzą, inni z zainteresowaniem przyglądają się kiełkującej karierze politycznej.
Karol Nawrocki, obecny prezes IPN, jest obywatelskim kandydatem na prezydenta, popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość. "Fakt" zapytał Polaków, co myślą o tej nominacji i czy w ogóle kojarzą Nawrockiego.
- Jest wykształcony, dobrze ułożony, ma polskie myślenie. Myśli o Polsce, a później o Europie - mówią niektórzy ankietowani.
- On w instytucie pracuje, w związku z tym nie rzucał się w oczy, ale w tej chwili bardzo chętnie go poprę. To człowiek, który wypowiada się "decyzyjnie". Jest konkretny i to jest ważne - wskazała jedna z uczestniczek sondy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Tajny raport ws. Nawrockiego. "Ciągnie się za nim pewien swąd"
Nawrocki? Nie kojarzę
Jednak nie wszyscy znają Nawrockiego. Część osób przyznaje, że nie kojarzy jego nazwiska.
- Nie znam człowieka - mówią niektórzy. - Jest za mało rozpoznawalny i przede wszystkim za mało promowany - dodaje jedna z kobiet.
Wspomnienie, że to kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, u niektórych wywoływało negatywne reakcje. - Ale nie przeze mnie - odpowiadali rozmówcy "Faktu". Pytani o powód odpowiadali krótko: "bo mi się nie podoba" albo "w ogóle go nie znam".
Inne preferencje wyborcze
W sondzie padło też pytanie o najlepszego kandydata. Większość bez wahania wskazała prezydenta Warszawy, który w wyborach prezydenckich startuje jako kandydat Koalicji Obywatelskiej. - Oczywiście Rafał Trzaskowski. Dlaczego? Bo jestem z Warszawy - mówiła jedna z uczestniczek. - Ja mam tylko jednego. To Rafał Trzaskowski - dodaje inna ankietowana.
Źródło: "Fakt"