WP

Bunt prokuratorów. "Niezależność jest pozaprawnie ograniczana"

Prokuratorzy z regionu krakowskiego alarmują o przypadkach nacisków, którym poddawani są poza drogą służbową. Uchwałę w tej sprawie jednogłośnie poparło zgromadzenie śledczych Prokuratury Regionalnej w Krakowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Swoją uchwałę śledczy z Krakowa przesłali do Prokuratury Krajowej
Swoją uchwałę śledczy z Krakowa przesłali do Prokuratury Krajowej (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
WP

W uchwale krakowscy śledczy piszą o "wpływaniu na decyzje procesowe z pominięciem obowiązującej drogi służbowej". Wskazują, że w taki sposób są sprawowane "funkcje nadzorcze w prokuraturze".

Zgromadzenie w dokumencie podkreśla też problem płac pracowników prokuratur i wynikające z niego braki kadrowe oraz opóźnienia w rozpatrywania spraw.

- Widać, że prokuratorzy wysyłają wyraźny sygnał i ostrzeżenie swoim przełożonym - ocenia w rozmowie z RMF FM jeden z wysokich rangą członków Krajowej Rady Prokuratury.

WP

Zobacz także: Burza wokół Stanisława Piotrowicza. Rzecznik rządu reaguje

Nadzwyczajne posiedzenie Rady?

WP

Dodaje, że zaskoczyła go treść i tryb przyjęcia uchwały w Krakowie, co powinno być powodem zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Krajowej Rady Prokuratury.

Swoją uchwałę śledczy przesłali do Prokuratury Krajowej, ale także 700 prokuratorów z okręgów: krakowskiego, kieleckiego, tarnowskiego i nowosądeckiego.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP