Trwa ładowanie...
d4c3175
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Bild": Merkel zmieni politykę, by odzyskać konserwatywnych wyborców

• Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała podczas obrad kierownictwa swojej partii CDU zmianę polityki w celu odzyskania konserwatywnych wyborców
• Przez niezadowolenie z aktualnego kursu chadeków niektórzy wyborcy głosują na prawicowo-populistyczną AfD
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Angela Merkel podczas spotkania z uczniami liceum francuskiego w Berlinie
Angela Merkel podczas spotkania z uczniami liceum francuskiego w Berlinie (PAP/EPA, Fot: Kay Nietfeld)
d4c3175

Merkel powiedziała członkom prezydium partii, że CDU musi otworzyć się na wyborców na prawo od centrum, a także zmienić swoje podejście do Alternatywy dla Niemiec. - Ciągłe walenie w AfD i w jej wyborców nie ma sensu, ponieważ (ataki) wzmacniają jedynie solidarność wewnątrz tego ugrupowania - tłumaczyła kanclerz.

Niemiecki dziennik powołuje się na informacje uzyskane od uczestników posiedzenia prezydium CDU.

Eksperci uważają, że dokonane przez Merkel w minionych latach przesunięcie CDU na lewo - m.in. rezygnacja z energii atomowej, likwidacja powszechnego obowiązku służby wojskowej, przyznanie większych praw parom homoseksualnym - jest, obok polityki migracyjnej, jedną z głównych przyczyn słabszych wyników CDU i wzrostu poparcia dla AfD.

d4c3175

W najnowszym sondażu opublikowanym we wtorek przez "Bild" antyislamska i antyimigracyjna AfD uzyskała 13,5 proc. poparcia, co plasuje ją na trzecim miejscu po CDU i SPD. CDU cieszy się poparciem 32 proc. wyborców; w ostatnich wyborach parlamentarnych w 2013 roku chrześcijańscy demokraci uzyskali 41,5 proc. głosów.

Na zakończonym w niedzielę zjeździe AfD uchwaliła program, w którym odrzuca islam i wielokulturowość, propaguje tradycyjny model rodziny oraz domaga się wycofania z Niemiec zagranicznych oddziałów wojskowych i broni atomowej.

d4c3175

Podziel się opinią

Share

d4c3175

d4c3175
Więcej tematów