Trwa ładowanie...
d3i8hs7

Awantura w Studio Polska. Poszło o niepełnosprawnych

Gościem Programu TVP Info Studio Polska byli prof. Karol Karski i Piotr Ikonowicz. W pewnym momencie doszło do awantury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Studio Polska doszło do starcia Piotr Ikonowicza z prof. Karolem Karskim
W Studio Polska doszło do starcia Piotr Ikonowicza z prof. Karolem Karskim (East News, Fot: JAKUB WOSIK)
d3i8hs7

Cały czas w Sejmie trwa protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Ten temat doprowadził do zaciętej i nerwowej dyskusji w TVP Info.

- Przypomniałem sobie te 100 mln, które Lech Wałęsa obiecał w czasie wyborów. Wspiera kogokolwiek w jakiejkolwiek akcji, a sam nie potrafił wywiązać się ze swoich obietnic. W przeciwieństwo do PO i PSL oraz Wałęsy, my realizujemy swoje zobowiązania - mówił o wizycie byłego prezydenta w Sejmie u protestujących prof. Karol Karski z PiS.

Na te słowa zareagował Piotr Ikonowicz, który zaczął wykrzykiwać antyklerykalne hasła i obrażać ojca Tadeusza Rydzyka - podaje portal wpolityce.pl. - Gdyby równolegle nie robił prawie tyle samo dla Rydzyka i dla Kościoła to byłoby dla niepełnosprawnych. Jak można napychać temu tłustemu mnichowi kieszenie?” - powiedział. Po tych słowach w studio doszło do awantury.

d3i8hs7

- Ludzie mają dziwne skojarzenia. Niektórym wszystko kojarzy się z seksem, a panu z Kościołem - zripostował prof. Karski. - Odruchem serca natychmiast, to co mogliśmy, daliśmy. To skok jakościowy w porównaniu do tego, co było - dodał w nawiązaniu do propozycji niepełnosprawnych.

Zobacz także: Bartłomiej Sienkiewicz: Jest mi wstyd za ludzi domagających się wyprowadzenia niepełnosprawnych z Sejmu

Ikonowicz jednak nie odpuścił. - Znam dobrze encykliki Jana Pawła II i społeczną doktrynę kościoła i chcę powiedzieć, że kościół w Polsce jest kościołem schizmatycznym, który w ogóle sabotuje swojego papieża, który jest barbarzyński, dąży do dóbr materialnych, grzeszy grzechem pychy i braku skromności. Nie mam nic do wiary, uważam, że może być szlachetna - zakończył.

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3i8hs7

Podziel się opinią

Share

d3i8hs7

d3i8hs7
Więcej tematów