placeholder_40djg1

Atak na Adamowicza. Ziobro zabrał głos

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro odniósł się do ataku na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Polityk został ugodzony nożem podczas imprezy WOŚP. Sprawcą był 27-letni Stefan W., który w przeszłości był karany m.in. za rozboje. - Badamy całą dokumentację sprawcy - oświadczył Ziobro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro zabrał głos po ataku na Pawła Adamowicza
Zbigniew Ziobro zabrał głos po ataku na Pawła Adamowicza (PAP)
placeholder_40djg1

Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku 27-letni mężczyzna zaatakował nożem i ciężko zranił prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Napastnikiem był Stefan W., odsiadujący wyrok 5 lat więzienia za napady z bronią. Wyszedł z więzienia w grudniu.

O szczegółach postępowania w tej sprawie poinformował na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz prokurator Krzysztof Sierak. - To jest akt barbarzyństwa, zachowanie, które zasługuje na największe potępienie - oświadczył Ziobro.

– Naszą rolą i moją jako prokuratora generalnego jest zapewnić, aby w tej sprawie było prowadzone rzetelne, profesjonalne śledztwo i mogę powiedzieć, że od godzin wieczornych, kiedy tylko dowiedziałem się o sprawie, tak właśnie było. Bezpośrednio powierzyłem nadzór nad tą sprawą mojemu zastępcy prokuratorowi Sierakowi – podkreślił prokurator generalny.

placeholder_40djg1

- Prokurator Okręgowy w Gdańsku wszczął dziś śledztwo w sprawie próby zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i spowodowania ciężkich, zagrażających życiu obrażeń ciała - poinformował Krzysztof Sierak. Wiadomo, że napastnik zaatakował nożem z 14,5-centymetrowym ostrzem.

Sprawę bada pięciu prokuratorów, przesłuchano 20 świadków zdarzenia. - Czekamy również na badania krwi na zawartość alkoholu i środków odurzających - dodał Sierak.

Jak powiedział Ziobro, prokuratorzy zakładają kilka wersji zdarzeń. Sprawdzają, czy nie działał z innymi osobami. - Najpierw musimy ustalić szczegóły, potem będziemy mogli je zakomunikować - dodał minister i poprosił o cierpliwość.

placeholder_40djg1

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
placeholder_40djg1
placeholder_40djg1