Trwa ładowanie...

Abp Marek Jędraszewski zaprasza na spotkanie. Będzie mówił o "tęczowej zarazie"

Arcybiskup Marek Jędraszewski po raz kolejny będzie mówił o "tęczowej zarazie". Tym razem duchowny będzie udzielał rad, jak skutecznie walczyć z tą ideologią. Spotkanie promowane jest w ramach cyklicznych spotkań "Dialogi z Arcybiskupem".

Share
Abp Marek Jędraszewski zaprasza na spotkanie. Będzie mówił o "tęczowej zarazie"
Źródło: East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d4m71fe

Filozofia spotkań z metropolitą krakowskim jest bardzo proste. Abp Marek Jędraszewski kilka razy w roku spotyka się z krakowskimi wiernymi oraz zainteresowanymi osobami "aby rozwiać wątpliwości oraz lepiej poznać Kościół oraz jego Pasterza".

Z opisu wydarzeń wynika, że spotkania rozpoczynają katechezy na wybrany w danym miesiącu temat. Później Metropolita odpowiada najpierw na nadsyłane wcześniej pytania, a potem na pytania zadawane "na żywo” przez wiernych.

d4m71fe

Na facebookowym profilu "Dialogi z Arcybiskupem" pod koniec grudnia opublikowano harmonogram spotkań w 2020 roku. Uwagę przykuwa te zaplanowane na 15 października w bazylice ojców jezuitów pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godzinie 20:15 abp Marek Jędraszewski będzie opowiadał o "tęczowej zarazie - jak z nią walczyć? rzecz o lgtb".

Zobacz też: WOŚP 2020. Wicerzecznik PiS przyszedł do studia bez serduszka, wyszedł już z nim

Organizatorzy wydarzenia dwukrotnie popełnili błąd - raz na oficjalnym plakacie oraz drugi raz w opisie wydarzenia. Zamiast oficjalnego skrótu LGBT (skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych - przyp. red.) pomylono kolejność liter.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Nie będzie to pierwszy raz, gdy abp Marek Jędraszewski będzie mówił o "tęczowej zarazie". Duchowny po raz pierwszy użył tego sformułowania podczas nabożeństwa w intencji ofiar Powstania Warszawskiego.

d4m71fe

- Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły - mówił podczas kazania w bazylice Mariackiej duchowny. Po czym dodał: nie czerwona, a tęczowa.

Kim jest arcybiskup Marek Jędraszewski?

Marek Jędraszewski przez lata związany był z poznańskim Kościołem. Był bliskim współpracownikiem abp. Juliusza Paetza, który miał seksualnie wykorzystywać poznańskich kleryków. Doniesień medialnych nigdy nie udało się potwierdzić, jednak sam Paetz złożył rezygnację z urzędu. Watykan odsunął go także od pełnienia posługi kapłańskiej.

Arcybiskup Jędraszewski od 2017 pełni posługę metropolity krakowskiego. Od tego czasu był często opisywany w mediach. Duchowny wielokrotnie krytykował "lewacką zarazę" oraz czarne protesty. Jest także zdecydowanym krytykiem aborcji oraz in-vitro. - Kościół nie zabrania homoseksualistom kochać. Natomiast nie mogą oni oczywiście kochać osób tej samej płci - mówił w przeszłości abp Jędraszewski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4m71fe

Podziel się opinią

Share
d4m71fe
d4m71fe
Więcej tematów