PolitykaAbp Marek Jędraszewski został Człowiekiem Roku Klubów "Gazety Polskiej"

Abp Marek Jędraszewski został Człowiekiem Roku Klubów "Gazety Polskiej"

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski został wybrany na Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej. "Nie obawia się zła nazwać złem" - tak uzasadniono to wyróżnienie. W ubiegłym roku hierarcha zasłynął wieloma kontrowersyjnymi wypowiedziami, m.in. na temat LGBT i Grety Thunberg.

Abp Marek Jędraszewski został Człowiekiem Roku Klubów "Gazety Polskiej"
Źródło zdjęć: © PAP | Jacek Bednarczyk

"Herb arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w barwach pól tarczy herbowej nawiązuje do trzech cnót teologalnych: Wiary, Nadziei i Miłości. Wszyscy, którzy Go znają, którzy z Nim rozmawiali, wiedzą, że to człowiek niezwykłej Wiary, który daje Nadzieję i roztacza wokół swojej osoby niezwykłą Miłość do ludzi. To skromny kapłan bezgranicznie oddany Chrystusowi i Kościołowi" - napisał w uzasadnieniu Ryszard Kapuściński, prezes klubów "Gazety Polskiej".

"To wielkie szczęście, że Polacy mają takiego arcybiskupa, który, nie zważając na opinię innych, nie obawia się szczerze opisywać rzeczy takimi, jakie są. Zła nazwać złem, a grzechu - grzechem" - czytamy dalej.

Jak podkreślił Kapuściński, nagrodę Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej" przyznają członkowie niemal 500 klubów oraz sympatycy Strefy Wolnego Słowa.

"W tym roku przyznaliśmy nagrodę kapłanowi, który służy Bogu, służy Polakom" - zaznaczył Kapuściński.

Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbędzie się w lutym tego roku.

Kontrowersyjne wypowiedzi Marka Jędraszewskiego

W ostatnią Wigilię abp Marek Jędraszewski w wywiadzie dla Telewizji Republika odniósł się do lekcji tolerancji wobec osób LGBT w szkołach, którą wprowadziła m.in. Warszawa. Stwierdził, że "nie ma większej krzywdy wyrządzonej dzieciom".

- Narzuca im się pewne rzeczy i deprawuje od wieku przedszkolnego wbrew wiedzy i zgody rodziców - powiedział.

Duchowny nazwał też ekologizm "zjawiskiem niebezpiecznym". Stwierdził, że jest to coś, co "się nam narzuca", a Greta Thunberg "staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych".

Z kolei w sierpniu ubiegłego roku,w rocznicę wybuchu powstania Warszawskiego, abp Jędraszewski mówił o "tęczowej zarazie, która chce opanować nasze dusze, umysły i serca".

Źródło: Interia.pl, WP.PL

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1140)