Trwa ładowanie...

Burza wokół arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Ojciec Tadeusz Rydzyk zabrał głos

Słowa o "tęczowej zarazie" ciągną się za arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. Fala krytyki ma spore rozmiary, ale do duchownego spływają też głosy wsparcia. Takie jak ten od ojca Tadeusza Rydzyka, redemptorysty, dyrektora Radia Maryja i Telewizji TRWAM.

Share
Burza wokół arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Ojciec Tadeusz Rydzyk zabrał głos
Źródło: East News, Fot: Jozef Ostrowka/REPORTER
d2b94mf

"Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. (...) Nie czerwona, ale tęczowa" - powiedział arcybiskup Marek Jędraszewski podczas homilii w krakowskim Kościele Mariackim w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Od tamtej pory nie milkną komentarze.

Teraz głos w sprawie zabrał ojciec Tadeusz Rydzyk. Jego słowa cytuje Radio Maryja. - Ks. abp Marek Jędraszewski powiedział tak, jak kardynał Wyszyński kiedyś powiedział komunistom: "non possumus" - nie możemy dalej tak - zaczął redemptorysta.

d2b94mf

- A teraz co jest? Wyśmianie, ten hejt wszędzie, napuścić jednych na drugich Polaków - podkreślił. I tłumaczył słowa abp. Jędraszewskiego. - Dzisiaj widzi arcybiskup i mówi "czerwona zaraza", a teraz jest inna z tego samego źródła marksizmu - "tęczowa zaraza". Jak zrobili? Obwożą tych ludzi po całej Polsce, mają na to pieniądze, żeby siać propagandę, żeby niszczyć dzieci, młodzież, żeby zawracać głowę Polakom - zaznaczył o. Rydzyk. Na koniec dodał, że "trzeba być odważnym".

Zobacz także: Abp Jędraszewski mówi o „tęczowej zarazie”. Stanowcza reakcja Biedronia

Stają w obronie abp. Marka Jędraszewskiego

Radio Maryja zwraca uwagę, że wsparcie dla abp. Jędraszewskiego wyrazili też wspólnota Franciszkanów i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.

Przypomnijmy, że za arcybiskupem wstawili się prymas Czech ks. kard. Dominik Duka OP, a także były prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej i jeden z najbliższych współpracowników świętego Jana Pawła II, ks. kard. Zenon Grocholewski. W sobotę przy ulicy Franciszkańskiej 3 w Krakowie "wierni dziękowali za wierność ks. abp. Marka Jędraszewskiego Bogu i Ewangelii".

Źródło: Radio Maryja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b94mf

Podziel się opinią

Share
d2b94mf
d2b94mf
Więcej tematów