Trwa ładowanie...
d1re6pd

"Tęczowa zaraza". Arcybiskup Marek Jędraszewski ma wsparcie prymasa Czech

Nie milkną echa kazania arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie". Poza falą krytycznych komentarzy, są też głosy poparcia dla duchownego. Nadchodzą też z zagranicy. Za kapłanem wstawił się między innymi prymas Czech.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arcybiskup Marek Jędraszewski jest mocno krytykowany za słowa o "tęczowej zarazie"
Arcybiskup Marek Jędraszewski jest mocno krytykowany za słowa o "tęczowej zarazie" (East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER)
d1re6pd

Wszystko zaczęło się od tych słów: "Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. (...) Nie czerwona, ale tęczowa". Wypowiedział je arcybiskup Marek Jędraszewski podczas homilii w krakowskim Kościele mariackim w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Tym samym wywołał oburzenie. Nie tylko środowiska LGBT. Jednocześnie duchownemu nie brakuje wsparcia.

Na ataki na abp. Jędraszewskiego zareagował między innymi abp Stanisław Gądecki. W jego ślady poszedł inny kapłan. "Jako prymas Czech, przewodniczący Konferencji Biskupów Czeskich, arcybiskup Pragi i kardynał Kościoła Rzymskokatolickiego przyłączam się do deklaracji przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i wzywam do podobnego kroku przedstawicieli episkopatów Słowacji i Węgier” - napisał kard. Dominik Duka OP.

Jak podaje tvp.info, w komunikacie przytoczono w całości oświadczenie abp. Gądeckiego. Prymas Czech zaznaczył też, że tematy ideologii LGBT są rozszerzane o programy ateistyczne i satanistyczne.

d1re6pd

Zobacz także: Abp Jędraszewski mówi o „tęczowej zarazie”. Stanowcza reakcja Biedronia

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1re6pd

Podziel się opinią

Share
d1re6pd
d1re6pd