Trwa ładowanie...

"Tęczowa zaraza". Arcybiskup Marek Jędraszewski ma wsparcie prymasa Czech

Nie milkną echa kazania arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie". Poza falą krytycznych komentarzy, są też głosy poparcia dla duchownego. Nadchodzą też z zagranicy. Za kapłanem wstawił się między innymi prymas Czech.

Share
"Tęczowa zaraza". Arcybiskup Marek Jędraszewski ma wsparcie prymasa Czech
Źródło: East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d4wj576

Wszystko zaczęło się od tych słów: "Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. (...) Nie czerwona, ale tęczowa". Wypowiedział je arcybiskup Marek Jędraszewski podczas homilii w krakowskim Kościele mariackim w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Tym samym wywołał oburzenie. Nie tylko środowiska LGBT. Jednocześnie duchownemu nie brakuje wsparcia.

Na ataki na abp. Jędraszewskiego zareagował między innymi abp Stanisław Gądecki. W jego ślady poszedł inny kapłan. "Jako prymas Czech, przewodniczący Konferencji Biskupów Czeskich, arcybiskup Pragi i kardynał Kościoła Rzymskokatolickiego przyłączam się do deklaracji przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i wzywam do podobnego kroku przedstawicieli episkopatów Słowacji i Węgier” - napisał kard. Dominik Duka OP.

d4wj576

Jak podaje tvp.info, w komunikacie przytoczono w całości oświadczenie abp. Gądeckiego. Prymas Czech zaznaczył też, że tematy ideologii LGBT są rozszerzane o programy ateistyczne i satanistyczne.

Zobacz także: Abp Jędraszewski mówi o „tęczowej zarazie”. Stanowcza reakcja Biedronia

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4wj576

Podziel się opinią

Share
d4wj576
d4wj576
Więcej tematów