Trwa ładowanie...

Abp Marek Jędraszewski na Jasnej Górze: Nie pozwólcie, aby zło rozlało się po Polsce

- Nie pozwólcie, aby zło zagrażających nam ideologii gender i LGBT rozlało się po Polsce, zatruwając serca i umysły Polaków i wyrządzając im ogromne duchowe szkody, zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Nie pozwólcie! - grzmiał w niedzielę na Jasnej Górze abp Marek Jędraszewski.

Abp Marek Jędraszewski na Jasnej Górze: Nie pozwólcie, aby zło rozlało się po PolsceŹródło: PAP, fot: Grzegorz Momot
d258mm3
d258mm3

Metropolita krakowski odprawił na Jasnej Górze mszę św. na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Spod Wzgórza Wawelskiego do Częstochowy przyszło 8,5 tys. pątników. W czasie mszy św. przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra podziękował abp Markowi Jędraszewskiemu za "zdecydowany głos Kościoła" - podaje tvp.info za KAI.

Homilię wygłosił metropolita krakowski. Apelował, aby nie poddawać się "duchowi kłamstwa i konformizmowi", choć "dzisiejszy świat mówi: bądź egoistą, wsłuchuj się we własne popędy, wszelkie niskie pragnienia i za nimi podążaj, co jest prawdziwe od ciebie zależy, bo ty jesteś panem porządku moralnego”.

Abp Jędraszewski wezwał pielgrzymów, aby stali na straży swojej chrześcijańskiej tożsamości, "chrześcijańskiego ja”, by "nie dali się zawładnąć duchowi kłamstwa i nie ulegali konformizmowi odrzucali błąd antropologiczny, który nam zagraża w postaci dwóch wielkich ideologii: gender i LGBT".

"Brońmy ojczyzny!"

Hierarcha podziękował także uczestnikom i organizatorom sobotniego modlitewnego czuwania na ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie, które odbyło się w jego intencji.

d258mm3

- Nie pozwólcie, aby zło zagrażających nam ideologii gender i LGBT rozlało się po Polsce, zatruwając serca i umysły Polaków i wyrządzając im ogromne duchowe szkody, zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Nie pozwólcie! - zaapelował abp Jędraszewski.

Zwrócił się też do ludzi wierzących, by dawali świadectwo sprzeciwu wobec deprawacji polskiego narodu. - Brońmy naszej autentycznej wolności. Brońmy ojczyzny! Brońmy Kościoła w naszej Ojczyźnie” - powiedział.

Pielgrzymkę Krakowską tworzyło 48. grup wychodzących promieniście z różnych miejsc archidiecezji. Najmłodszy pielgrzym miał zaledwie trzy miesiące, najstarszy 84 lata.

Źródło: tvp.info

d258mm3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d258mm3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d258mm3
Więcej tematów