Strona główna serwisu
Prezydent Wiktor Janukowycz oburzony wydarzeniami na Euromajdanie

Prezydent Wiktor Janukowycz oburzony wydarzeniami na Euromajdanie

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz wyraził w sobotę wieczorem oburzenie tym, co zaszło na tzw. Euromajdanie tego dnia rano. Na swej oficjalnej stronie internetowej potępił "działania, które doprowadziły do siłowej konfrontacji i do cierpienia ludzi".
Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz ()
W odezwie do narodu na swej stronie internetowej prezydent Janukowycz przypomniał własne słowa sprzed kilku dni.

- Przed kilkoma dniami mówiłem wobec całego narodu o poparciu dla pokojowych akcji obywatelskich. Ci, którzy nie usłyszeli słów Konstytucji i Prezydenta i swoimi decyzjami i działaniami sprowokowali konflikt na Majdanie, zostaną ukarani - podkreślił Janukowycz.

Prezydent Ukrainy zażądał od Prokuratury Generalnej przedstawienia w trybie pilnym wyników obiektywnego śledztwa w sprawie incydentów na Euromajdanie, w trakcie których ucierpieli uczestnicy akcji; chodzi o ukaranie winnych.


Zaapelował też do obywateli, by przyłączyli się do podejmowanych przez władze wysiłków w celu zapobieżenia wszelkim konfliktom.

- Wierzę w waszą mądrość i gotowość do wspólnej pracy w imię europejskiej przyszłości - dodał.

Protesty na Ukrainie wybuchły 21 listopada, kiedy rząd ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.


W sobotę nad ranem na Majdan Niepodległości wkroczyli milicjanci Berkuta, którzy rozpędzili demonstrację, bijąc ludzi pałkami i rozpylając gaz łzawiący. Rannych zostało kilkadziesiąt osób, w tym dwóch obywateli polskich. W sobotę późnym popołudniem w Kijowie ponownie zebrały się tłumy, które protestują, domagając się tym razem zmiany władzy.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (622)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
13
~j23 2013-12-01 (08:09) 4 godziny i 39 minut temu

Ukraina, biedna PANNA, ani ładna, ani brzydka, Nic szczególnego, która nie może się zdecydować za kogo wyjśc za mąz i komu dawć d. Czy Rosjaninowi czy Europejczykowi... W konsekwencji daje obu. kto akurat ma wiexej kasy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
23
kam176 2013-12-01 (07:59) 4 godziny i 49 minut temu

jeśli Ukraina chce stracić własny kraj niech przyłączy się do Europy. Polska jest tego przykładem

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
16
~Siergiej 2013-12-01 (01:17) 11 godzin i 31 minut temu

Aferzystka Tymoszenko już się cieszyj , ale nie tak prędko, hola. Unia i Polska łapy precz od Ukrainy!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji