Strona główna serwisu
Anna Kozińska

oprac.Anna Kozińska

„Rz”: rozwiązaniem problemu Macierewicza może być zmiana stanowiska?

„Rz”: rozwiązaniem problemu Macierewicza może być zmiana stanowiska?

W Prawie i Sprawiedliwości rozważano, czy minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, mógłby objąć funkcję marszałka Sejmu - powiedział "Rzeczpospolitej" polityk bliski Kancelarii Premiera.
W PiS rozmawiano o związanym z wpływem rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza na wizerunek resortu, rządu i partii "problemie Macierewicza". - Sondowano nawet, czy nie wsadzić go na fotel marszałka Sejmu - powiedział dziennikowi polityk bliski Kancelarii Premiera. Co więcej, Macierewicza miałby zastąpić minister Henryk Kowalczyk lub obecny wiceminister obrony Bartosz Kownacki.

Przypomnijmy, że RMF FM poinformował o odejściu Misiewicza z resortu. "Fakt" podał natomiast, że prezes PiS Jarosław Kaczyński miał podjąć decyzję o usunięciu rzecznika MON i przekazać ją Antoniemu Macierewiczowi. Nazwisko Misiewicza zniknęło ze strony resortu i BIP.

Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej w rozmowie z WP poinformowało jednak, że rzecznik ministra obrony narodowej i szef jego gabinetu politycznego przebywa na urlopie. Macierewicz zadeklarował z kolei, że będzie zgłoszenie do prokuratury zawiadomienia ws. rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o pracowniku ministerstwa.


O Misiewiczu zrobiło się głośno po tym, jak "Fakt" opisał jego wizytę w jednym z klubów w Białymstoku. Z relacji wynikało, że na imprezę wraz z ochroniarzem (funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej) przyjechał luksusowym BMW.

Czy Misiewicz pozostanie w MON? Premier Beata Szydło w RMF FM zasugerowała, że zostanie usunięty z resortu, jednak decyzje pozostawia Macierewiczowi. - Myślę, że szef resortu obrony już takie decyzje podjął -mówiła.

Część polityków PiS powiedziała "Rzeczpospolitej", że Misiewicz wróci do ministerstwa oraz że decyzja Macierewicza jest ich zdaniem testem, który pokaże, kto naprawdę rządzi w partii i w rządzie.


- Gdybym miał doradzać, pracowałbym nad ministrem Macierewiczem, by znalazł Misiewiczowi zupełnie nową pracę w MON, wykorzystał jego zdolności, ale nie próbował już powrotu do ról eksponowanych - powiedział bliski współpracownik Kaczyńskiego.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (42)
Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
144
~sklave 2017-02-09 (13:37) 22 godzin i 10 minut temu

Miejsce Macierewicza jest w Tworkach a nie na wysokich stanowiskach państwowych. Przecież on nic nie robił za komuny tylko panikował i innych jeszcze straszył. Typowa jego odzywka to po sporym napojeniu się płakał że zostanie aresztowany i na pewno już tym razem komuniści go rozstrzelają. No i prawie przez prawie trzydzieści lat komuny włos z głowy mu nie spadł tylko żył jak wielkie panisko. Jak on to zrobił że dziś funkcjonuje w przestrzeni publicznej, z legendą miłosiernego, bezinteresownego społecznika, Samarytanina, który cierpiał za pobitych robotników przez milicję w Radomiu w 1976 r. Wypłakał by do KORu go zapisali. Co z tego że tam był na papierku jak w razie niebezpieczeństwa pierwszy czmychał i pierwszy się wypierał. Mnie tylko ci bandyci opili i do podpisu zmusili. Ot i cały Macierewicz. Więcej na sklave.glowna

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
75
~nowy 2017-02-09 (14:04) 21 godzin i 43 minut temu

Piszący artykuł powinien pamiętać że w Żandarmerii i wcześniej w WSW nie służyli funkcjonariusze. Tylko to zawsze byli żołnierze wojska polskiego. Tak jest po dzień dzisiejszy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
63
~xxx 2017-02-09 (14:13) 21 godzin i 34 minut temu

Sklave poważne zarzuty - uważaj bo antoni ma chody , nawet prezes mu nie podskoczy , niedługo wszystkich nas wsadzi na wozy drabiniaste , a tak na poważnie Antoni Macierewicz na Premiera lub Prezydenta będzie wesoło ale spokojnie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji