Trwa ładowanie...

Żużlowiec zamiast europosłanki na liście PO

Żużlowiec Robert Wardzała wystartuje w wyborach do europarlamentu z okręgu małopolskiego. Do tej pory był na liście rezerwowej kandydatów Platformy. Teraz znalazło się dla niego miejsce, po tym jak Urszula Gacek, europosłanka PO, złożyła rezygnację z walki o mandat w Parlamencie Europejskim - podaje tvp.info.
Share
Żużlowiec zamiast europosłanki na liście PO
Źródło: PAP
d2tspay

Urszula Gacek wycofała się po tym, gdy partia zaproponowała jej start z czwartego miejsca. Europosłanka i była senator chciała być w pierwszej trójce. Nie udało się, bo numerem jeden na liście została Róża Thun, miejsce drugie ma Konstanty Miodowicz, a trzecie europoseł Bogusław Sonik.

Na miejscu czwartym zamiast Gacek może się znaleźć Robert Wardzała, żużlowiec, były drużynowy mistrz Polski. - Jest na naszej liście rezerwowej - przyznaje Andrzej Czerwiński, szef małopolskiej PO. - Może trafi na czwarte lub piąte miejsce. W sobotę o tym zdecydujemy - dodaje. Sam Wardzała jest zaskoczony. - Czekam na decyzję Rady Krajowej PO - komentuje.

W 2007 r. Wardzała startował w wyborach do Sejmu z 16 miejsca na liście PO. Zdobył 6723 głosy i czwarty wynik w okręgu tarnowskim. Dziś jest miejskim radnym w Tarnowie.

Agata Kondzińska, Katarzyna Borowska, KWO

d2tspay

Podziel się opinią

Share
d2tspay
d2tspay
Więcej tematów