Trwa ładowanie...

Znęcał się nad 80-letnią matką. Trafił do aresztu na 3 miesiące

Mężczyzna groził rodzinie śmiercią.

Znęcał się nad 80-letnią matką. Trafił do aresztu na 3 miesiące
d28782y
d28782y

Policjanci zatrzymali 56-letniego mieszkańca gminy Celestynów, który jest podejrzewany o znęcanie się nad swoją matką i ojczymem. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu używał siły fizycznej oraz groził najbliższym pozbawieniem życia. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynika, że mieszkaniec powiatu otwockiego był już karany za podobne przestępstwo.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę po tym, jak używając przewagi siły, pobił swoją 80-letnią matkę i 79-letniego ojczyma. Problem stosowania przemocy wobec najbliższych przez mieszkańca Celestynowa jest dobrze znany policjantom w ramach prowadzenia procedury „Niebieskiej karty”. Z wiedzy posiadanej przez dzielnicowego wynika, iż mężczyzna odbywał już karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad swoją rodziną.

Gdy do interweniujących na miejscu patrolowców dotarla informacja, że mężczyzna pobił swoją 80-letnią matkę i groził jej pozbawieniem życia, zatrzymali go. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, a badania wskazywały ponad 3 promile.

Sprawę prowadzili policjanci z Posterunku Policji w Celestynowie, materiały przekazano do otwockiej prokuratury, która wobec zatrzymanego złożyła wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i mężczyzna na najbliższe trzy miesiące trafił do jednego z warszawskich aresztów.

Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

d28782y
d28782y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28782y
Więcej tematów