Trwa ładowanie...
d5xkb6m

Znamy nazwę stowarzyszenia Ryszarda Petru. Wykorzysta stary pomysł

Petru przedstawi dziś swój projekt polityczny. Wiadomo już nawet, jak będzie się nazywał. Znów wykorzysta swoje nazwisko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Petru zakłada stowarzyszenie polityczne
Petru zakłada stowarzyszenie polityczne (Agencja Gazeta)
d5xkb6m

"W najbliższy poniedziałek 8 stycznia 2018 roku o godz. 12.00 w hotelu Indigo Warsaw Nowy Świat w Warszawie przy ulicy Smolnej 40 odbędzie się konferencja prasowa Ryszarda Petru" - tak brzmi mail, który Ryszard Petru wysłał w piątek między innymi do redakcji WP.

Według ustaleń Onetu, Petru zaczyna realizować plan, który zrodził się w jego głowie po przegranych wyborach na szefa Nowoczesnej ze swą dawną sojuszniczką Katarzyną Lubnauer. Zamierza ponoć zbudować własny projekt polityczny.

Nowy projekt ma być całkowicie odrębną strukturą od Nowoczesnej - donosi Onet. Główne elementy programu to krytyka gospodarczych działań premiera Mateusza Morawieckiego oraz inspirowanie współpracy opozycji antypisowskiej.

d5xkb6m

Według bliskiego współpracownika Petru, jest on wypychany z Nowoczesnej przez Lubnauer. Ona oczekuje od niego pokornego podporządkowania się po porażce więc on próbuje znaleźć sobie alternatywę.

Wiadomo już, że tak jak w przypadku Nowoczesnej Petru znów użyje swojego nazwiska w nazwie. Jego stowarzyszenie polityczne ma mieć nazwę "Plan Petru".

Poprosiliśmy o komentarz nową przewodniczącą partii. - Ryszard deklarował, że chce się zająć sprawami gospodarczymi. To była zawsze jego mocna strona. Jeśli chce, powinien właśnie to robić - przyznała Katarzyna Lubnauer w rozmowie z WP.

d5xkb6m

- Jest założycielem partii i wiele osób docenia jego wiedzę ekonomiczną, dlatego najlepiej jakby się zajął kwestiami gospodarczymi, ale w ramach Nowoczesnej - powiedziała.

Dodała również, że nie sądzi, by Petru odszedł z partii.

d5xkb6m

Podziel się opinią

Share
d5xkb6m
d5xkb6m