Trwa ładowanie...
d12rj04

Katarzyna Lubnauer

Najnowsze informacje
2.5
(59 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Łódź

Partie:

Nowoczesna (od kwietnia 2017, przewodnicząca)

d12rj04
WP
Źródło: WP

Katarzyna Lubnauer jest doktorem matematyki, nauczycielem akademickim i posłanką na Sejm VII kadencji, należy do partii politycznej Nowoczesna, od kwietnia 2017 jest jej przewodniczącą.

Katarzyna Lubnauer – informacje ogólne

Katarzyna Lubnauer to polityk Nowoczesnej i posłanka na Sejm VII kadencji. Dawniej była radną Łodzi, wykładała też na Uniwersytecie Łódzkim. Lubnauer działa w magazynie „Liberte” i prowadzi bloga.

Katarzyna Lubnauer – wykształcenie i praca

Katarzyna Lubnauer urodziła się 24 lipca 1969 roku w Łodzi, skończyła studia matematyczne na Uniwersytecie Łódzkim (1993), gdzie później uczyła. Obroniła pracę doktorską z teorii prawdopodobieństwa w 2001 roku (UŁ), a potem pracowała jako adiunkt w Katedrze Teorii Prawdopodobieństwa i Statystyki.

Katarzyna Lubnauer publikuje dla magazynu „Liberte”, od 2010 roku prowadzi też własnego bloga, który od 2014 znajduje się w domenie należącej do Liberte. Katarzyna Lubnauer uczestniczyła w inicjatywie Świecka szkoła, której celem było promowanie projektu ustawy obywatelskiej przeciwnej finansowaniu lekcji religii z państwowego budżetu. Poza tym Katarzyna Lubnauer należy do Instytutu Tolerancji, który zajął się organizacją projektu LUTA na rzecz uchodźców.

Katarzyna Lubnauer – działalność polityczna

Działalność polityczną Katarzyna Lubnauer rozpoczęła w 1994 roku, gdy wstąpiła do partii Unia Demokratyczna. Lubnauer była członkinią ostatnich władz krajowych Unii Wolności, w którą przekształciła się w 1994 roku UD. Między 1998 a 2002 rokiem działała jako radna Miasta Łodzi, pełniła zadania wiceprzewodniczącej Komisji Edukacji.

Katarzyna Lubnauer startowała do sejmu z listy Unii Wolności w 2001 roku, a potem z listy Partii Demokratycznej w 2005 roku. W 2015 roku Lubnauer ponownie próbowała otrzymać mandat poselski, tym razem z listy Nowoczesnej Ryszarda Petru – ta próba zakończyła się sukcesem. Od 2016 roku pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Nowoczesnej, a na początku 2017 roku została rzecznikiem prasowym partii. W kwietniu 2017 roku Katarzyna Lubnauer zastąpiła Ryszarda Petru na stanowisku przewodniczącego Nowoczesnej.

Katarzyna Lubnauer – życie prywatne

Katarzyna Lubnauer ma męża i córkę; jest sternikiem morskim, posiada też uprawnienia instruktora żeglarstwa i certyfikat radiooperatora SRC.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12rj04
d12rj04
d12rj04
Więcej tematów
d12rj04