Trwa ładowanie...

Zmiany w Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Żona Adama Andruszkiewicza nowym prezesem

Kamila Andruszkiewicz została powołana na prezesa Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. O nowym stanowisku żony wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza władze instytucji poinformowały na oficjalnej stronie internetowej. W sieci zawrzało, wielu oskarża wiceszefa resortu o nepotyzm.

Nowy prezes Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Na stanowisko powołano Kamilę AndruszkiewiczNowy prezes Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Na stanowisko powołano Kamilę AndruszkiewiczŹródło: Agencja Gazeta
d4hlpud
d4hlpud

Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu powstała w 2019 roku. Jak czytamy w statucie, do jej zadań należy się m.in. niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, aktywizowanie i wspomaganie w rozwoju społeczności lokalnych i podejmowanie działań na rzecz dobra publicznego.

"Naszym celem jest promowanie aktywności obywatelskiej i premiowanie inicjatyw społecznych, które mają na celu działanie dla wspólnego dobra. Swoimi czynami chcemy dążyć do wzmocnienia tożsamości narodowej i stworzenia takich warunków funkcjonowania społecznego, które będą przeciwdziałały wykluczeniu z powodu wieku czy niepełnosprawności" - piszą władze fundacji.

Informacja o nowym prezesie Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu pojawiła się na stronie instytucji. Została nim Kamila Andruszkiewicz, prywatnie żona wiceszefa ministerstwa cyfryzacji Adama Andruszkiewicza.

d4hlpud

Zmiana na stanowisku prezesa fundacji wywołała niemałe poruszenie w mediach społecznościowych. Wiele osób zarzuca Adamowi Andruszkiewiczowi nepotyzm.

"Przykład Kamili Andruszkiewicz pokazuje, że każda władza psuje. Miało być inaczej PiS-ie. Czy ta pani jest kompetentna na swoje stanowisko?" - pisze jedna z użytkowniczek.

Kamila Andruszkiewicz nowym prezesem fundacji APR

Pytań o posiadane przez nową prezes umiejętności zawodowe jest więcej: - "Panie Andruszkiewicz, jakie kwalifikacje ma pańska żona, że została członkiem zarządu Fundacji ARP?" - zastanawia się kolejna osoba.

Kim jest Kamila Andruszkiewicz? Z wiceszefem resortu cyfryzacji pobrała się w 2019 roku, pochodzi z Małopolski. Studiowała filologię rosyjską na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

d4hlpud

O komentarz do sprawy zwróciliśmy się do wiceministra Adama Andruszkiewicza. Jak usłyszeliśmy, on sam "nie nadzoruję w żaden sposób Agencji Rozwoju Przemysłu, zaś jego żona nie jest zatrudniona w administracji publicznej oraz nie jest osobą publiczną".

Skontaktowaliśmy się również z Agencją Rozwoju Przemysłu, jednak bezskutecznie.

Zobacz także: Białoruś. Katarzyna Lubnauer ostro o Andrzeju Dudzie. "W trakcie protestów jeździł na skuterze wodnym"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4hlpud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hlpud
Więcej tematów