Trwa ładowanie...
d3tyon5

Zdecydowana większość pracowników łódzkiej prokuratury jest na L4. "Wyraz desperacji"

Niektóre jednostki prokuratury w okręgu łódzkim są sparaliżowane. Nie ma komu w nich pracować. 73 proc. pracowników administracji wzięło w piątek L4, by zaprotestować przeciwko zbyt niskim płacom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
20 grudnia pracownicy prokuratur w Łodzi wyszli na ulice
20 grudnia pracownicy prokuratur w Łodzi wyszli na ulice (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d3tyon5

Okres przekazania sprawozdań został przesunięty do 20. stycznia, choć zwykle musieliśmy to zrobić do 5. dnia miesiąca - powiedziała w rozmowie z RMF FM Agata Pęśkiewicz, przewodnicząca łódzkiej Rady Okręgowej Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP. Jak zaznaczyła "to również pokazuje, jak potrzebni są pracownicy administracji w prokuraturach i jak nasz protest wpływa na pracę śledczych oraz jednostek".

W prokuraturze wykonywane są jedynie napilniejsze zadania. Reszta czeka na powrót pracowników. W piątek w okręgu łódzkim najwięcej osób nie pojawiło się w prokuraturze Łódź - Polesie - ponad 93 proc.

Masowe zwolnienia lekarskie na koniec roku to "akt desperacji" i forma sprzeciwu wobec niskich płac - twierdzą protestujący. Pracownicy i urzędnicy prokuratur chcą, by ich pensje wzrosły o 1 tys. zł.

d3tyon5

Zobacz także: Barbara Nowacka komentuje tarcia na linii PO-Nowoczesna. Apel

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3tyon5

Podziel się opinią

Share

d3tyon5

d3tyon5
Więcej tematów