Trwa ładowanie...

Zborowski docina Morawieckiemu. Przypomniał o meczu z Izraelem

Nie milkną echa wypowiedzi Mateusza Morawieckiego, który stwierdził, że w 1968 roku nie było Polski. Wiktor Zborowski w trafny sposób wytknął premierowi absurd tamtych słów. Aktor przypomniał o meczu, który rozegrał z Izraelem dokładnie 50 lat temu.
Share
Aktor zripostował wypowiedź premiera
Aktor zripostował wypowiedź premieraŹródło: East News, Fot: Piotr Zając
d1dhe9o

Riposta odnosi się do słynnej już wypowiedzi premiera odnośnie funkcjonowania państwa polskiego. "Nie było polskich obozów śmierci. Musimy to tłumaczyć ludziom. W 1968 r. nie było w ogóle Polski. Był reżim komunistyczny, który tak naprawdę paskudnie traktował Żydów. To wszystko to karygodny i błędny atak na dobre imię Polski" - powiedział Morawiecki.

Zażenowany wypowiedzią Zborowski zwrócił uwagę na ciekawy fakt z historii. "W sierpniu 1968 roku grałem na koszykarskich mistrzostwach Europy juniorów w Vigo. Reprezentowałem państwo, którego nie było. M. in. graliśmy z reprezentacją Izraela, który wtedy był. A nas nie było? To z kim Izrael grał?" - zapytał na Facebooku i dodał wymowną prośbę; "ech pani Morawiecki junior, wstydu trochę byśmy poprosili".

d1dhe9o

Podziel się opinią

Share
d1dhe9o
d1dhe9o
Więcej tematów