Trwa ładowanie...

Zastępca komendanta głównego policji podał się do dymisji

Zastępca komendanta głównego policji Arkadiusz Pawełczyk podał się do dymisji - poinformował rzecznik szefa policji Mariusz Sokołowski. Jak dodał, dymisja została przyjęta.

Share
Zastępca komendanta głównego policji podał się do dymisji
Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Michałowski
d2ql5f4

Jak powiedział Sokołowski, powodem ustąpienia Pawełczyka były "względy zdrowotne". Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi.

Jak podaje TVP Info, nieoficjalnie oficerowie KGP sugerują, że decyzja o dymisji może mieć związek z cięciami finansowymi w policji lub wojną na linii pałac prezydencki - MSWiA.

d2ql5f4

Pawełczyk był zastępcą komendanta głównego od 21 sierpnia 2008 roku. Wcześniej był szefem śląskiej policji. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył też Łódzki Ośrodek Doskonalenia Kadr Kierowniczych.

Służbę w policji rozpoczął w 1987 r. w sekcji do walki z przestępczością gospodarczą w Piotrkowie Trybunalskim. Od 1990 r. pracował w wydziale dochodzeniowo-śledczym KWP w tym mieście, później w prewencji kryminalnej. Następnie pełnił m.in. funkcje komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi, Kielcach i Radomiu.

d2ql5f4

Podziel się opinią

Share
d2ql5f4
d2ql5f4
Więcej tematów