Zastępca komendanta głównego policji podał się do dymisji

Zastępca komendanta głównego policji Arkadiusz Pawełczyk podał się do dymisji - poinformował rzecznik szefa policji Mariusz Sokołowski. Jak dodał, dymisja została przyjęta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zastępca komendanta głównego policji podał się do dymisji
(PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
WP

Jak powiedział Sokołowski, powodem ustąpienia Pawełczyka były "względy zdrowotne". Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi.

Jak podaje TVP Info, nieoficjalnie oficerowie KGP sugerują, że decyzja o dymisji może mieć związek z cięciami finansowymi w policji lub wojną na linii pałac prezydencki - MSWiA.

Pawełczyk był zastępcą komendanta głównego od 21 sierpnia 2008 roku. Wcześniej był szefem śląskiej policji. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył też Łódzki Ośrodek Doskonalenia Kadr Kierowniczych.

WP

Służbę w policji rozpoczął w 1987 r. w sekcji do walki z przestępczością gospodarczą w Piotrkowie Trybunalskim. Od 1990 r. pracował w wydziale dochodzeniowo-śledczym KWP w tym mieście, później w prewencji kryminalnej. Następnie pełnił m.in. funkcje komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi, Kielcach i Radomiu.

Polub WP Wiadomości
WP
WP