Trwa ładowanie...
difebmw

Zagłosuj na kulinarny przebój Krakowa - zawstydź obwarzanka

Tylko do 24 maja można głosować na kulinarny symbol Krakowa. Propozycja, która otrzyma największe poparcie internautów, zostanie laureatem tegorocznej edycji konkursu „Zawstydź obwarzanka i zagłosuj!”
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zagłosuj na kulinarny przebój Krakowa - zawstydź obwarzanka
(Materiały prasowe, Fot: krakow.pl)
difebmw

Kiełbasa z Nyski, Kanapka ze śledziem czy Zapiekanki u „Endziora” - to zaledwie trzy z długiej listy nowych smaków Krakowa, które na dobre wpisały się w kulinarną mapę miasta.

Ich sława jest tak wielka, że dawno pokonała granice kraju. Niektóre z lokalnych, wyjątkowo ekonomicznych przysmaków, zostały nawet wpisane do prestiżowych przewodników gastronomicznych, w tym „Michelin”.

Teraz, by „zawstydzić obwarzanka” i wynieść na piedestał nowe dania w mieście, wystarczy zagłosować.

difebmw

Wśród potraw, które wygrały w ubiegłych latach są: Frytki Belgijskie, Kremówka z Coctail-baru, Krakowski Kumpir, Kiełbaska z niebieskiej Nyski, Ciastko „Dzwon Zygmunta”, Lody z ul. Starowiślnej 83, Sznycel olbrzym z Kompanii Kuflowej „Pod Wawelem”, Torty z Galerii Tortów Artystycznych, Zapiekanka z pętli tramwajowej Bronowice Małe, Śledzie z „Ambasady Śledzia”, Zapiekanki Bieńczyckie, i Zapiekanka u Endziora, Pierogi z Jadłodajni „U Stasi”.

Konkurs „Zawstydź obwarzanka i zagłosuj!” jest prowadzony w ramach 10. jubileuszowej edycji Akcji Rekomendacji Krakowskich Restauracji 2015. Ostateczne wyniki poznamy 28 maja.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

difebmw

Podziel się opinią

Share

difebmw

difebmw
Więcej tematów