ycipk-l5jyeo

Zabójstwo Kristiny. Jakub A. wypożyczył samochód, którym miał ją uprowadzić

Na jaw wychodzą nowe fakty związane ze sprawą zabójstwa 10-latki z Morwin. Podejrzany o tę zbrodnię Jakub A. miał użyć do porwania Kristiny auta z wypożyczalni. Potem miał je dokładnie wysprzątać, by ukryć ślady obecności dziewczynki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jakub A. wypożyczył auto, którym miał uprowadzić Kristinę
Jakub A. wypożyczył auto, którym miał uprowadzić Kristinę (KWP we Wrocławiu)
ycipk-l5jyeo

Jak informuje serwis tvp.info, śledczy przyznali, że technicy kryminalistyczni bardzo dokładnie badają samochód, użyty przez Jakuba A. do uprowadzenia 10-letniej Kristiny. Na razie nie wiadomo jednak, czy udało im się znaleźć tam jakieś ślady jej obecności.

Z ustaleń portalu wynika, że do porwania dziewczynki Jakub A. miał użyć auta z wypożyczalni - hyundaia.

Zobacz także: "Poniżające" zatrzymanie Jakuba A. Policja nie dowierza pismu Bodnara

ycipk-l5jyeo

- Kiedy oddawał auto, był zdenerwowany. Okazało się, że wysprzątał dokładnie wnętrze samochodu. Miał także wyprać tapicerkę na siedzeniach - opowiada portalowi tvp.info jeden z rozmówców.

Zobacz także: Mrowiny. Zabójstwo 10-letniej Kristiny. Policja pokazała moment zatrzymania

Serwis tvp.info relacjonuje, że nadal nieznana jest tożsamość osoby, którą Jakub A. miał w maju namawiać do zabicia Kristiny. To właśnie ta osoba, po zabójstwie dziewczynki, naprowadziła śledczych na trop 22-latka. Wiadomo jednak, że świadkowi temu nie grozi zarzut niepoinformowania organów ścigania o planowanej zbrodni. Śledczy uznali, że niedoszły zleceniobiorca mógł nie uwierzyć, że Jakub A. rzeczywiście chce wynająć zabójcę.

ycipk-l5jyeo

Zobacz także: Zabójstwo 10-letniej Kristiny. Matka aresztowanego Jakuba A.: wolelibyśmy sami zginąć

10-letnia Kristina została porwana i zamordowana 13 czerwca. Dziewczynka zaginęła wracając ze szkoły do domu. Tego samego dnia odnaleziono jej ciało w lesie oddalonym o około 6 km od Mrowin, gdzie mieszkała.

Zobacz także: Podejrzany o morderstwo Kristiny Jakub A. w innym areszcie. "Został schowany"

W niedzielę zatrzymany został Jakub A., 22-letni student psychologii z Wrocławia. Jak ustalił dziennikarz WP Sylwester Ruszkiewicz, przyczyną okrutnego mordu na 10-letniej Kristinie była zazdrość. Podejrzany był bowiem zakochany w jej matce, a dziewczynka miała stać na drodze do związku. Mężczyzna wykorzystał, że ofiara go znała i dlatego wsiadła z nim do samochodu.

ycipk-l5jyeo
Polub WP Wiadomości
ycipk-l5jyeo
ycipk-l5jyeo