Trwa ładowanie...
d2a1bwm

Zaatakował dziennikarza w Prudniku. Pół roku bezwzględnego więzienia

Proces odbywał się w trybie przyspieszonym, wyrok nie jest prawomocny. Kilka dni temu mężczyzna chciał, żeby dziennikarz zrobił mu zdjęcie. Gdy usłyszał odmowę, powalił reportera i roztrzaskał aparat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieszkaniec Prudnika został zatrzymany u swojego znajomego
Mieszkaniec Prudnika został zatrzymany u swojego znajomego (Policja)
d2a1bwm

Do ataku doszło we wtorek. Tego samego dnia policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę i przedstawili mu zarzuty zmuszania do określonego zachowania oraz zniszczenia mienia. Napastnik był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Jak poinformowało Radio Opole, sąd za napaść na dziennikarza skazał 49-letniego Bogusława Z. na karę pół roku więzienia. Sędzia w uzasadnieniu wyroku stwierdził, że musiał orzec karę więzienia, ale jest ona niska. Ponieważ mężczyzna działał w warunkach recydywy, sąd nie mógł wydać wyroku w zawieszeniu. Mężczyzna musi też zwrócić 3,5 tys. zł za zniszczony aparat oraz zapłacić 500 zł nawiązki.

49-letni Bogusław Z. nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Przed sądem tłumaczył, że dziennikarz nie miał w widocznym miejscu legitymacji, więc nie wiedział, kogo atakuje. Mężczyzna chciał powołania biegłego, który oceniłby czy przyjmowane przez niego leki miały wpływ na agresywne zachowanie. Sąd oddalił wniosek.

d2a1bwm

Podziel się opinią

Share

d2a1bwm

d2a1bwm
Więcej tematów