Trwa ładowanie...
d2xkc7t

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski za programem in vitro. "Nie każdy miał szansę zostać ojcem"

Kandydat KO w wyborach prezydenckich chce większych nakładów na służbę zdrowia. Zapowiedział również powrót rządowego programu in vitro. Nawiązując do pytań z debaty prezydenckiej stwierdził, że to "ważniejsze problemy niż przyjęcie euro, czy sprawa religii w szkołach".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Rafał Trzaskowski za programem in vitro. "Nie każdy miał szansę zostać ojcem"
Wybory 2020. Rafał Trzaskowski za programem in vitro. "Nie każdy miał szansę zostać ojcem" (PAP)
d2xkc7t

Rafał Trzaskowski podczas wiecu wyborczego w Lublinie żałował, że "nie każdy miał szansę zostać ojcem". Według kandydata KO niektórzy "zostali pozbawieni tej szansy przez ideologię czy upór". Zapowiedział, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby "przywrócić rządowy program in vitro". Podkreślił, że dzięki temu na świat przyszło 22 tys. Polek i Polaków.

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski: interes narodowy musi być ponad partyjnym

- Dzisiaj trzeba podjąć to zobowiązanie, bo jest spychane na samorządy. To jeden z najważniejszych programów. Jeśli ktoś chce nas uczyć, czym jest rodzina, to musi stanąć w prawdzie i powiedzieć jasno, że trzeba dać szansę wszystkim - tłumaczył. Trzaskowski stwierdził jako prezydent Warszawy, że rząd za mało rozmawia z samorządowcami. - Interes narodowy musi być ponad interesem partyjnym - tłumaczył.

d2xkc7t

Przeczytaj: Ulewa w Warszawie. Rafał Trzaskowski odwołuje spotkania w kampanii i powołuje sztab kryzysowy w stolicy

Polityk KO zabrał również głos na temat koronawirusa w Polsce. COVID-19 ma być dowodem na to że, "rządzący dramatycznie osłabili państwo". - Nie ma żadnego racjonalnego planu. Dziś nie wiemy, na jakim etapie jesteśmy, a musimy być przygotowani na drugą falę. Rząd nie wyciągnął wniosków z tego, co się stało. Żądamy raportu o stanie epidemii i wniosków na przyszłość - apelował.

Wybory 2020. Kandydat KO chce 6 proc. PKB na ochronę zdrowia

Kandydat w wyborach 2020 chce, aby na służbę zdrowia były przeznaczane większe nakłady. Nawet 6 proc. PKB. - Musimy się zająć ochroną zdrowia, bezpieczeństwem czy równymi szansami na edukację dla wszystkich. To są prawdziwe problemy. Nie to, kiedy przyjmiemy euro, czy sprawa religii w szkołach. To ważne, ale nie na dziś - stwierdził, nawiązując do pytań z debaty prezydenckiej w TVP.

d2xkc7t

Zobacz też: Czy Hołownia przekaże swoje głosy w II turze? Deklaracja

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xkc7t

Podziel się opinią

Share

d2xkc7t

d2xkc7t
Więcej tematów