Trwa ładowanie...
d2cy4ju

Kontrowersje wokół zapłodnienia in vitro

Najnowsze informacje
123
Źródło: 123

Program leczenia niepłodności metodą in vitro rozpoczął się 1 lipca 2013 roku. Dzięki programowi refundowania in vitro do końca 2015 roku urodziło się ponad 3,6 tysięcy dzieci, a w trakcie leczenia było ponad 17 tys. par.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł ogłosił pod koniec 2015 roku, że program z dniem 30 czerwca 2016 roku nie zostanie przedłużony. Rząd PiS promuje leczenie niepłodności za pomocą naprotechnologii. A jak twierdzą lekarze, naprotechnologia polega na badaniu USG, ocenie temperatury ciała, monitorowaniu owulacji u pacjentki mającą problem z zajściem w ciążę. Ministerstwo Zdrowia chcę utworzyć w całej Polsce ośrodki leczenia niepłodności za pomocą naprotechnologii.

Według sondaży większość Polaków jest przeciwna zakazywania in vitro. Ponad 60 proc. uważa, że ta metoda leczenia niepłodności powinna być refundowana częściowo lub w całości.

Kościół Katolicki sprzeciwia się zapłodnieniu in vitro, ponieważ przy tej procedurze dochodzi do zamrożenia nadliczbowych zarodków. Według przeciwników in vitro jest zabijaniem nienarodzonych dzieci i zaspokajaniem egoistycznych pragnień.

Tymczasem różne miasta w Polsce uruchamiają lokalne programy leczenia niepłodności metodą in vitro. Pierwszy taki program wystartował w Częstochowie.

d2cy4ju

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cy4ju
d2cy4ju
d2cy4ju
Więcej tematów
d2cy4ju

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj