Trwa ładowanie...

Ulewa w Warszawie. Rafał Trzaskowski odwołuje spotkania w kampanii i powołuje sztab kryzysowy w stolicy

Rafał Trzaskowski powoła sztab kryzysowy w Warszawie w związku z sytuacją powodziową w stolicy. Jak dowiaduje się Wirtualna Polska, prezydent Warszawy został w mieście i odwołał zaplanowane na wtorek, poranne punkty w Lubelskiem - w Międzyrzecu Podlaskim i Białej Podlaskiej.

Share
Ulewa w Warszawie. Rafał Trzaskowski odwołuje spotkania w kampanii i powołuje sztab kryzysowy w stolicy
Źródło: PAP
d4jan41

Trudna sytuacja w Warszawie po gwałtownych i silnych opadach deszczu sprawiła, że prezydent stolicy musiał wstrzymać swoją kampanijną podróż po Polsce.

Rafał Trzaskowski w poniedziałek późnym popołudniem miał pojechać na Lubelszczyznę, gdzie miał szereg zaplanowanych na wtorek aktywności kampanijnych, ale - jak słyszymy od jego współpracowników - wstrzymał się z wyjazdem.

Województwo lubelskie polityk PO odwiedzi dopiero we wtorek po południu; będzie w Urszulinie (ok. 13:30) i Lublinie (ok. 16:45). - Te punkty pozostają bez zmian - mówią nam współpracownicy kandydata na prezydenta RP. Nasze informacje potwierdza odpowiedzialny za kampanijne spotkania Trzaskowskiego poseł Sławomir Nitras.

d4jan41

Wedle informacji Wirtualnej Polski, Trzaskowski powoła wcześniej w Warszawie sztab kryzysowy w związku z ulewami. Jeszcze w poniedziałek późnym wieczorem prezydent stolicy pojawił się na warszawskim Służewie, gdzie na skutek silnych opadów wylała rzeka.

Dwie godziny po publikacji naszego artykułu, sam włodarz Warszawy poinformował w mediach społecznościowych, że alert pogodowy po intensywnych opadach w stolicy został odwołany. "Deszcz spowodował głównie lokalne incydenty, niezagrażające życiu i zdrowiu ludzi. Z całodobowych dyżurów BBZiK otrzymuję regularne raporty hydrologiczne. MPWiK uruchomiło 30 brygad monitorujących infrastrukturę" - napisał prezydent Trzaskowski na Twitterze.

Trudna sytuacja w Warszawie. Ulewa, jakiej nie było od dawna

Od północy do godz. 18 w poniedziałek 22 czerwca mazowieccy strażacy przeprowadzili około 1000 interwencji w związku z burzami i ulewnym deszczem - poinformował cytowany przez PAP rzecznik komendanta głównego Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie mł. brygadier Karol Kierzkowski.

d4jan41

Mowa jest o około 250 interwencjach straży pożarnej na terenie samej Warszawy.

W Warszawie w związku z burzami najwięcej zgłoszeń odnotowano na Bielanach, we Włochach i na Ochocie. Coraz trudniejsza jest sytuacja na Mokotowie, gdzie w pierwszej kolejności miał pojawić się prezydent Warszawy.

W niektórych częściach stolicy odnotowano również utrudnienia w ruchu. Trudności z przejazdem mieli m.in. kierowcy jadący trasą S8.

d4jan41

Jak przekazał mediom rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich Mikołaj Pieńkos, problem dotyczył też dziś wielu warszawskich ulic, ale największe utrudnienia odnotowano na skrzyżowaniach: Doliny Służewieckiej z Aleją Wilanowską, Świętokrzyskiej z Marszałkowską, Broniewskiego z Reymonta, Alei Niepodległości z Woronicza oraz Ronda ONZ.

Jak przekazała GDDKiA, na skutek ulewnego deszczu zalany został pas na odcinku od Węzła Powązkowska po Marymoncką.

d4jan41

Alarm trzeciego stopnia obowiązuje aktualnie w Warszawie oraz wielu okolicznych powiatach: mińskim, lipskim, zwoleńskim, kozienickim, garwolińskim, otwockim, piaseczyńskim oraz wołomińskim i legionowskim.

IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami z silnymi opadami deszczu. Miejscami może spaść od 50 do 70 litrów wody na metr kwadratowy, a lokalnie do 80 litrów na mkw. Może pojawić się także grad. W Warszawie silnie również powieje – do 65 km/h.

Warszawa. Liczne podtopienia i utrudnienia na drogach

Burza wyrządziła wiele szkód w wielu częściach miasta. Dotkliwie odczuli ją m.in. stołeczni kierowcy - bardzo dużo ulic zostało podtopionych i pojawiły się spore utrudnienia na drogach.

Ulewa spowodowała również trudności na Wisłostradzie, o czym informowaliśmy TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jan41

Podziel się opinią

Share
d4jan41
d4jan41
Więcej tematów