Trwa ładowanie...

Wstępny bilans Straży Pożarnej po nawałnicy. W Warszawie nie było ofiar

Wciąż spływają nowe zgłoszenia do Straży Pożarnej.

Wstępny bilans Straży Pożarnej po nawałnicy. W Warszawie nie było ofiar
d2pm4bd
d2pm4bd

Piątkowa burza doprowadziła do wielu zniszczeń w całej Polsce. Wichury spowodowały największe straty w województwie mazowieckim. Pomimo tego, nie było żadnych ofiar ani poszkodowanych wśród mieszkańców powiatu warszawskiego.

Od czasu nawałnicy minęła już doba, jednak do stołecznej Straży Pożarnej wciąż napływają nowe zgłoszenia. – Realizujemy w tej chwili 913 zgłoszeń, na bieżąco dochodzą kolejne – poinformował nas Zespół Prasowy Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy. – W 90 proc. chodzi o zawalenie drzew na ulice, sieci trakcyjne, tory, samochody.

Strażacy potwierdzają, że skutki nawałnicy są najbardziej widoczne w centrum stolicy. – To właśnie na Śródmieściu odnotowaliśmy najwięcej zdarzeń. – informuje Zespół Prasowy. Pomimo licznych zniszczeń, strażacy nie stwierdzili ofiar ani poszkodowanych.

Według rzecznika komendanta głównego PSP Pawła Frątczaka, w piątkowych nawałnicach zginęły trzy osoby, a co najmniej osiem zostało rannych. Do jednej z tragedii doszło w miejscowości Zgierz (woj. łódzkie) gdzie na przejeżdżający samochód spadło drzewo - jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne.

Z kolei w Niechłoninie w woj. warmińsko-mazurskim ściana budynku gospodarczego przewróciła się na mężczyznę. Trzecia osoba - operator budowlanego dźwigu - zginęła w woj. mazowieckim, w miejscowości Załuski. Na żuraw przewrócił się fragment ściany.

d2pm4bd

W wyniku piatkowych nawałnic 20 tys. odbiorców nie ma dostępu do prądu.

Skutki burz (godz. 6.00): bez prądu pozostaje nadal około 20 tys. odbiorców. Z piątku na sobotę prądu nie miało ok.400 tys. odbiorców.

— RCB (@RCB_RP)

d2pm4bd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pm4bd
Więcej tematów