Trwa ładowanie...

Wrocław: Nielegalne wysypiska – miasto podnosi rękawicę

Nielegalne wysypiska to zmora każdego większego miasta. Zaledwie rok temu oczy urzędu miasta zwróciły się w kierunku problemu odpadów we Wrocławiu, wtedy w ogniu stanęły śmieci składowane przy ulicy Szczecińskiej.

Wrocław: Nielegalne wysypiska – miasto podnosi rękawicęŹródło: iStock.com
dsfiyqo
dsfiyqo

Po tym jak w grudniu 2018 roku spłonął skład odpadów przy ulicy Szczecińskiej, miasto wypowiedziało wojnę nielegalnym wysypiskom śmieci. Służby przeprowadzają gruntowne kontrole, w przeciągu roku interweniowano aż 133 razy. W wyniku tych działań nakazano uprzątnięcie 85 punktów, w 19 nakazano usunięcie śmieci. 48 spraw nadal nie doczekało się finału, jednak pozostałe doprowadziły do likwidacji nielegalnych wysypisk.

Małgorzata Demianowicz, dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia, podkreśla: " Podjęliśmy działania wobec wszystkich miejsc nielegalnego składowania odpadów na terenie Wrocławia ".

Wrocław przekazał również do Ministerstwa Środowiska projekt zmian w ustawach, który ma zapewnić m.in. zwiększenie możliwości straży miejskiej w obszarze kontroli pojazdów przewożących śmieci. Dodatkowo, w ramach testów, od 3 miesięcy straż miejska współpracuje z policją i przeprowadza specjalne kontrole tego typu pojazdów. Funkcjonariusze działający w tym obszarze podkreślają, że bardzo często odpady nie są odpowiednio zabezpieczane, a pojazdy są nieprzystosowane do wywożenia śmieci i nie spełniają podstawowych wymogów bezpieczeństwa.

Służby alarmują również, że ponad 50% kierowców kontrolowanych pojazdów nie dysponuje odpowiednimi dokumentami – jak np. karta przekazania odpadów. Ten proceder ma się jednak zakończyć – już od 1 stycznia 2020 r. w bazie danych odpadowych będą dostępne elektroniczne karty odpadów. Każdy kierowca, który będzie przewoził śmieci, będzie musiał okazać aktualny dokument w formie papierowej lub elektronicznej.

Zobacz też: Banaś miał się wściec po zwolnieniu syna. Miller: jeśli to prawda, rozumiem go

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsfiyqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsfiyqo
Więcej tematów