Trwa ładowanie...

Włodzimierz Czarzasty: nie widzę w PO determinacji do wygrania z PiS-em

- Do samego końca byłem lojalny wobec projektu Koalicji Europejskiej, wierzyłem w niego – zapewniał w TOK FM Włodzimierz Czarzasty. Szef SLD tłumaczył, skąd jego zdaniem brak jedności opozycji przed jesiennymi wyborami do parlamentu.
Share
Lider SLD Włodzimierz Czarzasty
Lider SLD Włodzimierz CzarzastyŹródło: East News, Fot: Lukasz Szelag/REPORTER
d3jg3di

- Zdobyliśmy 38 proc. głosów wyborców w maju, a Grzegorz Schetyna osiągnął wtedy coś jeszcze: zyskał uznanie całej opozycji, wszyscy traktowaliśmy go jako lidera – podkreślił Włodzimierz Czarzasty.

Przewodniczący SLD dodał, że to, co stało się po wyborach, deklaracja o powtórzeniu wyniku jesienią była nie do przyjęcia. – Nie można mówić o zdobyciu ponad 30 proc. poparcia. Trzeba myśleć i chcieć wygrać z PiS-em – ocenił Czarzasty.

Takie słowa Grzegorza Schetyny szef Sojuszu odebrał jako abdykację. I przedstawił w TOK FM dwie tezy, które jego zdaniem przyczyniły się do powstania kilku bloków opozycyjnych.

d3jg3di

- Po pierwsze, Polskie Stronnictwo Ludowe wróciło do swojej starej polityki, tzn. wygra nasz przyszły koalicjant. Po drugie, PO wcale nie chce wygrać z PiS-em – wymienił Czarzasty. Dlaczego? – Za dwa-trzy lata w budżecie zabraknie pieniędzy na programy socjalne rządu. Ceny wzrosną, ludzie będą niezadowoleni i PiS załamie się pod swoim ciężarem. PO gra na zwłokę i chce na to zaczekać, tak uważam – mówił gość Karoliny Lewickiej.

Włodzimierz Czarzasty uzupełnił, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra jesienią wybory "skala arogancji będzie niewyobrażalna, a proces niszczenia państwa trudny do powstrzymania".

Czarzasty: listy wyborcze w przyszłym tygodniu

Przewodniczący SLD nie odpowiedział na pytanie o to, z jakiego okręgu wyborczego wystartuje w jesiennych wyborach. Stwierdził, że na takie deklaracje jest jeszcze zbyt wcześnie.

d3jg3di

- Dziś mamy pierwszą rozmowę na temat list wyborczych w gronie liderów. Jutro spotkamy się z ekspertami, profesorami i będziemy ustalać formułę współpracy. Kształt list wyborczych powinien powstać w przyszłym tygodniu – ocenił Włodzimierz Czarzasty.

Lider Sojuszu nie zdradził kto ewentualnie wystartuje w Warszawie i zmierzy się z Jarosławem Kaczyńskim i Grzegorzem Schetyną. Zapytany o start Roberta Biedronia, zaznaczył, że to jego decyzja.

- Nie spodziewałem się, że tak dobrze będę dogadywał się z kolegami i koleżankami z innych struktur. Jestem pozytywnie zaskoczony. Do tej pory miałem inne doświadczenia, bo wcześniej… Zresztą, nie będę mówił, bo byłbym nie w porządku – uciął Czarzasty.

Czarzasty: zapraszam Barbarę Nowacką i PO do Białegostoku

W niedzielę lewica organizuje wiec w Białymstoku, po ostatnich wydarzeniach podczas Marszu Równości w tym mieście. Prezydent Białegostoku nie zgodził się na manifestację w sobotę, dlatego ma odbyś się w niedzielę.

d3jg3di

- Dopełniliśmy formalności, wiec się odbędzie, zapraszam Barbarę Nowacką i całą Platformę - mówił w TOK FM Czarzasty. Lider SLD dodał, że nie wystarczy wpisać w swój program związków partnerskich, tylko trzeba bronić ludzi, jeśli są bici.

- Tak, to przytyk w kierunku Grzegorza Schetyny - zgodził się z prowadzącą Poranek TOK FM Włodzimierz Czarzasty.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Leszek Miller krytykuje brak zaproszenia Putina do Warszawy

Źródło: TOK FM

d3jg3di

Podziel się opinią

Share
d3jg3di
d3jg3di
Więcej tematów