Trwa ładowanie...
dmwuoep

Barbara Nowacka: Białystok chce spokoju, nie kolejnej manifestacji

- Trzeba wyjaśnić, kto odpowiada za wydarzenia w Białymstoku. Teraz to miasto potrzebuje spokoju, a nie kolejnej manifestacji, na którą zaprosili trzej panowie – stwierdziła w poranku TOK FM przewodnicząca Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barbara Nowacka, przewodnicząca Inicjatywy Polskiej
Barbara Nowacka, przewodnicząca Inicjatywy Polskiej (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
dmwuoep

Barbara Nowacka przyznała, że nie rozumie zaproszenia na kolejny marsz, z jaki wystąpiła lewica. - Ja jestem zdumiona, że robi to Wiosna i Razem. Nie dziwi mnie natomiast taki ruch SLD. Ta partia od dawna robi taką politykę – "już robimy, potem się zastanowimy nad konsekwencjami i tym, dlaczego się tak stało” – oceniła szefowa Inicjatywy.

Nowacka zapytana czy to złośliwości pod adresem liderów lewicy, w tym Roberta Biedronia, zaprzeczyła. - Nie widziałam go po prostu od kilku lat na żadnym marszu równości. Ja nie oczekuję takiego zaangażowania, wiem, że miał swoje sprawy w Słupsku, ale wiem, że środowisko tego chciało - stwierdziła.

Zdaniem Nowackiej ważniejsze niż kolejny marsz czy manifestacja w Białymstoku, mieszkańcy muszą dowiedzieć się kto odpowiada za zamieszki podczas sobotniego Marszu Równości. Za bardziej wartościowe gesty, Nowacka uważa zgromadzenia w innych miastach, które pokazują solidarność z Białymstokiem.

dmwuoep

- To nie jest wina mieszkańców i mieszkanek, bo taki poszedł przekaz, że to obywatele miasta. To nieprawda. Ja wiem, że Białystok jest wielokulturowy i otwarty. Białystok wybrał Truskolaskiego, Frankowskiego, tam wygrywał Kwaśniewski. Teraz mieszkańcy chcą spokoju – tłumaczyła Nowacka.

- Widzimy zdjęcia z politykami PiS-u na kontrmanifestacji. Trzeba to sprawdzić. Prezydent Truskolaskie mówi wyraźnie, że będzie składał zawiadomienia – przypomniała w poranku TOK FM Nowacka. Dodała, że PiS od dawna prowadzi politykę przeciw gejom i lesbijkom i cierpią na tym młode osoby, którym zagraża przemoc fizyczna.

- Wymowne milczenie prominentnych polityków obozu władzy przez pierwszą dobę daje do myślenia – uważa gość Poranka TOK FM.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Leszek Miller krytykuje brak zaproszenia Putina do Warszawy

dmwuoep

Podziel się opinią

Share

dmwuoep

dmwuoep
Więcej tematów