Trwa ładowanie...
02-09-2014 08:49

Władimir Putin interesował się klonowaniem mamuta

Dziennik rosyjskich kół biznesu "Kommiersant" zastanawia się, dlaczego Władimir Putin tak bardzo zainteresował się możliwościami sklonowania mamuta. Prezydent Rosji w ramach swojego pobytu na Syberii odwiedził wczoraj Muzeum Mamuta w Jakucku.

Władimir Putin interesował się klonowaniem mamutaŹródło: Wikimedia Commons
d49a34u
d49a34u

Gazeta przypomina, że dwa lata temu na wyspie Mała Lachowska położonej na Morzu Łaptiewów, które jest częścią Oceanu Arktycznego, znaleziono kości samicy mamuta, na których było mięs. Gdy je pocięto, wyciekła krew. Teraz jest ona przechowywana w specjalnym pojemniku z ciekłym azotem.

Publicysta gazety „Kommiersant” Andriej Kolesnikow zaznaczył, że prezydent Rosji szczególnie mocno interesował się, czy mamuta można sklonować ."Kilka razy zapewniono go, że DNA jest a to oznacza, że można. Jednak Władimir Putin ponownie pytał, jakby nie wierząc w takie szczęście. Po co teraz będzie mu potrzebny żywy mamut?" - zastanawia się autor artykułu.

Dziennikarz pisze dalej: ”czy nie po to, aby dzięki mamutom rozwiązać kłopoty mięsne Rosji” związane z embargiem na import wieprzowiny z Zachodu. "Tym niemniej można też sobie wyobrazić aktywnego bojowego mamuta patrolującego nieoznaczoną rosyjsko-ukraińską granicę. Gdzie mamut przejdzie, tam będzie znak graniczny" - ironizuje rosyjski publicysta.

Swoją dygresją zapewne nawiązał do historii z zatrzymaniem na Ukrainie 10 rosyjskich żołnierzy, którzy - według Moskwy - zabłądzili na nieoznakowanym odcinku granicy.

d49a34u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49a34u
Więcej tematów