Trwa ładowanie...

Władimir Putin interesował się klonowaniem mamuta

Dziennik rosyjskich kół biznesu "Kommiersant" zastanawia się, dlaczego Władimir Putin tak bardzo zainteresował się możliwościami sklonowania mamuta. Prezydent Rosji w ramach swojego pobytu na Syberii odwiedził wczoraj Muzeum Mamuta w Jakucku.

Share
Władimir Putin interesował się klonowaniem mamuta
Źródło: Wikimedia Commons
d9e1qzg

Gazeta przypomina, że dwa lata temu na wyspie Mała Lachowska położonej na Morzu Łaptiewów, które jest częścią Oceanu Arktycznego, znaleziono kości samicy mamuta, na których było mięs. Gdy je pocięto, wyciekła krew. Teraz jest ona przechowywana w specjalnym pojemniku z ciekłym azotem.

Publicysta gazety „Kommiersant” Andriej Kolesnikow zaznaczył, że prezydent Rosji szczególnie mocno interesował się, czy mamuta można sklonować ."Kilka razy zapewniono go, że DNA jest a to oznacza, że można. Jednak Władimir Putin ponownie pytał, jakby nie wierząc w takie szczęście. Po co teraz będzie mu potrzebny żywy mamut?" - zastanawia się autor artykułu.

d9e1qzg

Dziennikarz pisze dalej: ”czy nie po to, aby dzięki mamutom rozwiązać kłopoty mięsne Rosji” związane z embargiem na import wieprzowiny z Zachodu. "Tym niemniej można też sobie wyobrazić aktywnego bojowego mamuta patrolującego nieoznaczoną rosyjsko-ukraińską granicę. Gdzie mamut przejdzie, tam będzie znak graniczny" - ironizuje rosyjski publicysta.

Swoją dygresją zapewne nawiązał do historii z zatrzymaniem na Ukrainie 10 rosyjskich żołnierzy, którzy - według Moskwy - zabłądzili na nieoznakowanym odcinku granicy.

d9e1qzg

Podziel się opinią

Share
d9e1qzg
d9e1qzg
Więcej tematów