Trwa ładowanie...
d359yw0

Władimir Putin

Najnowsze informacje
3.0
(89 głosów)
Oceń:
Filmografia:
Organizacje:

FSB - Federalna Służba Bezpieczeństwa (25 lipca 1998 – sierpień 1999, dyrektor FSB)

d359yw0
AFP Codzienny Serwis Fotograficzny Image Forum real time i Archiwum Forum archive
Źródło: AFP Codzienny Serwis Fotograficzny Image Forum real time i Archiwum Forum archive

Rosyjski polityk, były funkcjonariusz KGB i były premier Federacji Rosyjskiej, obecnie Prezydent Rosji. Władimir Putin ur. 7 października 1952 roku w Leningradzie, obecnie Petersburg

Władimir Putin – wykształcenie

Władimir Putin jest z wykształcenia prawnikiem - ukończył w roku 1975 studia na Wydziale Prawa Państwowego Uniwersytetu w Leningradzie. Już w czasie nauki akademickiej przystąpił do szeregów Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. Po uzyskaniu dyplomu podjął się współpracy z KGB.

Kariera polityczna Putina

W latach 1985-1990 pracował na terenie NRD, gdzie werbował tajnych współpracowników. Następnie powrócił do kraju i objął posadę doradcy rektora swojej macierzystej uczelni. Z KGB wystąpił w roku 1991. Po wyborze na mera Petersburga Anatolija Sobczaka, Putin objął urząd przewodniczącego Komitetu Spraw Zagranicznych w urzędzie mera miasta.Władimir Putin po opuszczeniu KGB został mianowany w roku 1992 zastępcą mera Petersburga. Funkcję tę sprawował przez kolejne cztery lata. W roku 1996 powołano go do pracy w administracji prezydenta Borysa Jelcyna. Putin szybko piął się po szczeblach politycznej kariery i już w roku 1999 został zaprzysiężony nowym premierem Rosji. Po rezygnacji Jelcyna z urzędu prezydenta, przejął on tymczasowo jego obowiązki. Władimir Putin wystartował w wyborach prezydenckich 2000, które ostatecznie wygrał. Z powodzeniem ubiegał się również o reelekcję cztery lata później. W roku 2008 urząd prezydenta objął Dimitrij Medwiediew, który mianował Putina premierem Rosji. Od maja 2012 roku ponownie sprawuje funkcję Prezydenta Federacji Rosyjskiej. Politycznie związany z ugrupowaniem Jedna Rosja. Uhonorowany w roku 2007 przez magazyn "Time" tytułem "Człowieka Roku".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d359yw0
d359yw0
d359yw0
Więcej tematów
d359yw0