Trwa ładowanie...

"Wkroczenie w wolność religijną". Ministerstwo Sprawiedliwości składa zawiadomienie

Wiceminister sprawiedliwości złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie przestępstwa, którego jego zdaniem miało dopuścić się Biuro Obrony Praw Dziecka. Stowarzyszenie samo wcześniej złożyło zawiadomienie w sprawie praktyk na młodzieżowych rekolekcjach.

Wiceminister sprawiedliwości Marcin WarchołWiceminister sprawiedliwości Marcin WarchołŹródło: PAP, fot: PAP/Darek Delmanowicz
d9bwp69
d9bwp69

Stowarzyszenie Biuro Obrony Praw Dziecka złożyło do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizatorów letnich rekolekcji młodzieżowych. Oaza Ruch Światło-Życie organizowała w Tylmanowej w archidiecezji łódzkiej rekolekcje, podczas których uczestnikom związano ręce. Miało to symbolizować "zniewolenie przez grzech".

Warchoł reaguje. Mówi o dyskryminacji religijnej

Według wnioskodawców z Biura Ochrony Praw Dziecka, doszło do znęcania się nad dziećmi biorącymi udział w rekolekcjach.

Zareagował na to wiceminister sprawiedliwości i pełnomocnik rządu ds. praw człowieka Marcin Warchoł. Złożył zawiadomienie do prokuratury, zarzucając stowarzyszeniu dyskryminację religijną chrześcijan.

- To służy pogłębianiu wiary, refleksji religijnej. Niestety, to spotkało się z agresją, z dyskryminacją ze strony lewackiego stowarzyszenia, które w ten sposób chce zamknąć usta wiernym, chce odstraszyć ich od udziału w tego typu uroczystościach na przyszłość, chce ich ośmieszyć, podeptać prawdy wiary, wartości dla nich najświętsze. Nie ma na to mojej zgody jako pełnomocnika rządu ds. praw człowieka - powiedział Marcin Warchoł.

d9bwp69

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trzaskowski deklaruje. Tusk, Hołownia i Kosiniak-Kamysz obecni na Campus Polska

Zastępca Zbigniewa Ziobry stwierdził, że nie można godzić się na to, by "cywilizacja śmierci zapanowała" i "forsowała wrogie nam lewackie treści".

- Dlatego też w imię obrony wolności religijnej, w imię tego podstawowego prawa człowieka, jakim jest prawo do spokojnego wyznawania swojej religii, składam to zawiadomienie. Stop dyskryminacji, stop agresji wobec chrześcijan - oznajmił.

d9bwp69

Źródło: WP Wiadomości, PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d9bwp69
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9bwp69
Więcej tematów