Trwa ładowanie...

Więcej tramwajów i autobusów na poznańskie cmentarze już w ten weekend

Chociaż dzień Wszystkich Świętych przypada dopiero za tydzień, już w ten weekend ZTM zwiększy liczbę tramwajów i autobusów dojeżdżających na dwa największe poznańskie cmentarze - Junikowo i Miłostowo.

Więcej tramwajów i autobusów na poznańskie cmentarze już w ten weekendŹródło: WP.PL, fot: Zenon Kubiak
dx3dlm8
dx3dlm8

1 listopada większość poznaniaków wybierze się na groby swoich bliskich. Z tego powodu Wszystkich Świętych to dzień największych korków w mieście, zwłaszcza w okolicach cmentarzy.

Zarząd Transportu Miejskiego co roku apeluje, aby tego dnia zamiast samochodem wybrać się na cmentarz komunikacją miejską, która tego dnia jest podporządkowana jak najszybszemu i najwygodniejszemu dowiezieniu pasażerów do cmentarzy.

Chociaż największy ruch wokół nekropolii zacznie się za tydzień, także już w ten weekend ZTM zwiększy liczbę tramwajów i autobusów MPK dojeżdżających na Junikowo i Miłostowo, ponieważ wiele osób już teraz wybiera się na cmentarze, by uporządkować groby swoich bliskich.

W sobotę i niedzielę (24-25 października) w godzinach od 9 do 17 linia tramwajowa nr 15, która zwyczajowa kończy swój kurs na pętli przy ul. Budziszyńskiej, będzie kursować wydłużoną trasą do Junikowa. Dojazd tu ma też ułatwić podwojenie częstotliwości kursów autobusów linii nr 77 w tych samych godzinach oraz kursujące jak zwykle tramwaje linii nr 1 i 13 oraz autobusy linii nr 727.

dx3dlm8

Na Miłostowo zarówno w sobotę jak i niedzielę (24-25 października) będzie można dojechać oprócz „szóstki” i „ósemki” także tramwajem linii nr 27, który w godzinach od 9 do 17 zamiast na Zawadach, będzie kończył swój kurs na pętli na Miłostowie. Aby ułatwić dojazd na znajdujący się tu cmentarz, ZTM uruchomi także dodatkową linię autobusową nr 173, jeżdżącą na trasie Rondo Śródka – Główna – Gnieźnieńska - Cmentarz Miłostowo – Bogucin z częstotliwością co 10 minut.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dx3dlm8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx3dlm8
Więcej tematów