Trwa ładowanie...
d18npta
d18npta
IAR

Watykan: nowe kłopoty byłego księgowego

Były główny księgowy zarządu dóbr Stolicy Apostolskiej został aresztowany za pranie brudnych pieniędzy. To już drugi zarzut postawiony przez prokuraturę w Salerno na południu Włoch prałatowi Nunzio Scarano, który w czerwcu ubiegłego roku został zatrzymany w związku z nielegalnym wywozem z Włoch dużych sum pieniędzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d18npta

Nowy zarzut, który doprowadził do ponownego aresztowania włoskiego prałata, dotyczy prania brudnych pieniędzy poprzez mechanizm fałszywych darowizn. Scarano miał namówić co najmniej 60 osób do wystawienia czeków na łączną sumę 600 tysięcy euro po to, by następnie zdeponować je na swoim koncie w watykańskim Instytucie Dzieł Religijnych.

Ponieważ z nakazem aresztowania wiąże się konfiskata jego rachunków bankowych, włoskie Ministerstwo Sprawiedliwości zwróciło się do Watykanu o zgodę na rekwizycję sądową.

Instytut Dzieł Religijnych, popularnie nazywany bankiem watykańskim, przechodzi obecnie z woli papieża Franciszka poważną restrukturyzację. Weryfikowane są konta osób niezwiązanych z Kościołem bądź podejrzewanych o dokonywanie za jego pośrednictwem nielegalnych operacji finansowych.

d18npta

Podziel się opinią

Share
d18npta
d18npta
Więcej tematów