WP

Wałęsa o LGBT: to nie jest normalne. Niech nie bałamucą moich wnuków

- Większość jest inna i oni do tej większości muszą się podporządkować - powiedział podczas spotkania Klubu Obywatelskiego w Krośnie Lech Wałęsa. Były prezydent zaznacza jednak, że nie należy dyskryminować członków społeczności LGBT.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa ma ambiwalentne odczucia względem LGBT
Lech Wałęsa ma ambiwalentne odczucia względem LGBT (Agencja Gazeta, Fot: Jakub Orzechowski)
WP

- Jestem fanatykiem zorganizowań społecznych i dawania tyle grupom, na ile zasługują. Jeśli ta mniejszość Biedronia ma 5 proc., to mają 5 proc. w parlamencie. I jak przeliczymy, to się okaże, że może nie w parlamencie, ale poza parlamentem - podkreślił Wałęsa.

Były prezydent zaznaczył, że osób LGBT nie można szykanować i poddawać jakimkolwiek represjom. - Nie wolno ich gnębić. Pan Bóg ich stworzył tak samo jak nas - zaznaczył.

WP

W dalszej części wywodu Wałęsa nie był już tak wyrozumiały. Przyznał m.in., że osoby homoseksualne go gorszą. - Prawa tak. Ale nie mogą chodzić za paluszki po mieście i bałamucić moje wnuki. To nie jest normalne, większość jest inna, i oni się do tej większości muszą podporządkować. Oni się muszą do większości podporządkować a tak to bałamucą nam dzieci - grzmiał dawny lider Solidarności.

Były prezydent uznał, że może pozwolić sobie na tego rodzaju uwagi. - Jestem stary i mogę to powiedzieć, ale nie myślę o gnębieniu, o wyrzucaniu. Nie - skonkludował.

WP

Zobacz także: Tragiczna śmierć działacza Wiosny. Biedroń prosi o minutę ciszy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP