Trwa ładowanie...
d2zhfeu

W Poznaniu zamanifestują, że uchodźcy są tu mile widziani

12 września w kilku miastach Polski odbędą się manifestacje pod hasłem „Uchodźcy mile widziani”. W Poznaniu miejscem pikiety będzie plac Mickiewicza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uchodźcy z Syrii zatrzymani na granicy serbsko-węgierskiej
Uchodźcy z Syrii zatrzymani na granicy serbsko-węgierskiej (WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d2zhfeu

Od kilku tygodni najbardziej palącą kwestią, o której dyskutuje się nie tylko w polskich mediach, ale także w sklepach, tramwajach i domach są uchodźcy z Bliskiego Wschodu. Polacy podzielili się na zażartych zwolenników i przeciwników ugoszczenia ich w swoim kraju.

Ci pierwsi spotkają się w sobotę, 12 września o godz. 16 na placu Mickiewicza na manifestacji pod hasłem „Uchodźcy mile widziani”.

„Jest nam wstyd za wypowiedzi wielu polskich polityków, dziennikarzy i liczne głosy w mediach społecznościowych protestujące przeciw solidarnemu rozwiązywaniu problemu uchodźców w gronie europejskich państw” – piszą na Facebooku organizatorzy wydarzenia. – „Uważamy, że naszym moralnym obowiązkiem jest pomóc ludziom uciekającym przed wojną i prześladowaniami, bez względu na ich rasę, narodowość czy wyznanie. Polacy na przestrzeni dziejów wielokrotnie korzystali z gościnności i pomocy innych krajów i narodów - również określanych jako odległe nam kulturowo. W obliczu dramatycznego położenia kilkuset tysięcy ludzi szukających schronienia w Europie, jest dla nas oczywiste, że powinniśmy tego schronienia udzielić.”

d2zhfeu

Demonstracja ma być wyrazem sprzeciwu dla ksenofobii, rasizmu i powielania krzywdzących mitów na temat innych kultur i wyznań, a także okazją do podpisania się pod listem otwartym do polskich władz z apelem o jak najszybsze podjęcie działań pozwalających na przyjęcie uchodźców. Petycję w tej sprawie można poprzeć na stronie: http://www.petycje.pl/petycja/11492/list_otwarty_ws._uchodcow_w_polsce.html

Podobne manifestacje odbędą się także w kilku innych miastach, m.in. w Gdańsku, Toruniu i Płocku. Ich organizatorem jest inicjatywa „Chlebem i solą”.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2zhfeu

Podziel się opinią

Share
d2zhfeu
d2zhfeu
Więcej tematów