Trwa ładowanie...
d32ds4a

W gdańskim Brzeźnie doszło do gwałtu na 14-latce? Sprawę bada prokuratura

• Prokurator: zatrzymano jedną osobę, na razie nikt nie usłyszał zarzutów • 14-latka wyszła z domu po kłótni z matką • W ubiegłym roku doszło do ponad 1,2 tys. przypadków gwałtu
Share
W gdańskim Brzeźnie doszło do gwałtu na 14-latce? Sprawę bada prokuratura
Źródło: WP.PL, Fot: Tomasz Gdaniec
d32ds4a

- Zatrzymano jedną osobę, na razie nikt nie usłyszał zarzutów. Postępowanie jest na bardzo wstępnym etapie. Mogę tylko potwierdzić, że prowadzone jest w kierunku przestępstwa przeciwko wolności seksualnej na szkodę osoby małoletniej - mówi prok. Maciej Chełstowski z Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa.

14-letnia dziewczyna wyszła z domu w sobotnie popołudnie, po kłótni z rodzicami. Gdy przez kilka godzin nie powróciła do domu, wystraszona matka zadzwoniła na policję. Nie chciała jednak złożyć formalnego zawiadomienia o zaginięciu.

- Policjanci z komisariatu przy ul. Platynowej rozpoczęli poszukiwania nieletniej. Komunikat o zaginionej przekazano patrolom. Sprawdzano każdy sygnał i informację, w tym m.in. miejsce, gdzie mogła znajdować się dziewczyna - informuje mł. asp. Lucyna Rekowska.

d32ds4a

Dziewczyna trafiła do jednej z piwnic w gdańskim Brzeźnie, gdzie najprawdopodobniej miała odbywać się jakaś impreza. W czasie jej trwania 14-latka miała zostać zgwałcona przez nieznanego jej mężczyznę. Następnego dnia dziewczyna wróciła do domu. Matka wówczas poinformowała o sprawie policję. Szef gdańskiej policji nakazał przeprowadzenie w tej sprawie czynności sprawdzających.

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji w latach 2011-2015 odnotowano 7,1 tys. przestępstw gwałtu. W tym czasie zanotowano prawie 30 proc. spadek liczby stwierdzonych tego typu przestępstw z ponad 1,7 tys. w 2011 do 1,2 tys. w roku ubiegłym. Do większości. tego typu przestępstw dochodzi w miastach.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d32ds4a

Podziel się opinią

Share
d32ds4a
d32ds4a
Więcej tematów