Trwa ładowanie...
d36oahx

Uciekinierka z Ghany nazwała dziecko Angela Merkel. Z wdzięczności wobec Niemiec

Kanclerz Niemiec Angela Merkel ma od niedawna imienniczkę - dziewczynkę urodzoną w Hanowerze przez uciekinierkę z Ghany. Matka nadała dziecku imię po szefowej rządu z wdzięczności wobec Niemiec za udzielenie jej schronienia.
Share
Angela Merkel Ade
Angela Merkel AdeŹródło: PAP/EPA, Fot: Julian Stratenschulte
d36oahx

Jak pisze agencja dpa, niemowlę Angela Merkel Ade urodziło się 2 lutego. Mieszka wraz z matką i 730 innymi azylantami w ośrodku dla uchodźców w Hanowerze.

Uzasadniając swoją decyzję, 26-letnia Ophelya Ade powiedziała: - Merkel jest bardzo dobrą kobietą; podoba mi się. Pracownicy urzędu stanu cywilnego dziwili się, ale nie zgłosili zastrzeżeń - dodała kobieta.

Promiennie roześmiana, w różowych skarpetkach i ze złotym kolczykiem w uchu, nowa Angela Merkel nie ma wiele wspólnego ze swoją imienniczką - pisze dpa.

Dla matki dziecko jest "symbolem nadziei na wyjście z niedoli" - dodaje agencja. Dzięki ojcu dziewczynka ma obywatelstwo niemieckie, co gwarantuje jej i jej matce prawo do stałego pobytu w Niemczech. Siostra małej Angeli Merkel, sześcioletnia Josephine, uczy się już w przedszkolu niemieckiego.

d36oahx

Podziel się opinią

Share
d36oahx
d36oahx
Więcej tematów